شناسه : 1984938


امروز رهبر عزیز انقلاب با مردم خوب و قهرمان تبریز به مناسبت قیام ۲۹ بهمن سال ۵۶ این شهر دیدار داشتند؛ طبق معمول هرسال. و وقتی صحنه‌های این دیدار را از تلویزیون و سایت‌های خبری و دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آقا دیدم حسابی دلتنگ یک همچو دیداری شدم.

وبلاگ سفره صبحانه نوشت :

حسرت خوردم که چرا مردم قم و تبریز هرساله در سالگرد قیام‌شان به زیارت آقا می‌روند ولی ما یزدی‌ها که در چهلم شهدای تبریز، سومین شهر کشور بودیم که به پا خواستیم و خط سرخ انقلاب را با خون شهیدان‌مان زنده نگه داشتیم، چرا حتی یکبار موفق به اینچنین دیداری نشده‌ایم. شاید البته از کم‌توفیقی‌مان باشد و یا شاید هم از کم‌همتی‌مان. شاید هرسال تعطیلات سال نو را بهانه می‌کنیم و اینکه سالروز قیام یزد در روز ۱۰ فروردین بوده و در این ایام خاص، امکان دیدار با رهبری میسر نیست. ولی اگر خواسته باشیم می‌شود با تأخیر هم که شده این روز را در حسینیه امام خمینی(ره) زنده بداریم. بگذریم.
اگر قدری عنوان این پُست نامأنوس است، خرده نگیرید، حتماً در این کار تعمّدی داشته‌ام. صحبت‌های رهبری عزیز، امروز دو بخش مهم و اساسی داشت.
آنجا که مؤلفه‌های انقلاب اسلامی و راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن ملت ایران را تبیین کردند و فرمودند: مسئله‌ى بيست‌ودوّم بهمن و مسئله‌ى انقلاب، مسئله‌ى ديروز و امروز و هميشه‌ى ما است.
و آنجا که مصادیق مقاومت و دشمن‌شناسی را برای مردم  روشن ساختند. آقا امروز خیلی صریح پرده از چهره زشت و پلید ۷۰ - ۸۰ سال اخیر آمریکا کنار زدند و مجدداً تأکید فرمودند که آمریکا و نظام سلطه با انقلاب اسلامى دشمنند، با جمهورى اسلامى دشمنند، با اين پرچمى كه مردم بلند كردند دشمنند و اين دشمنى (به فرض محال) با حلّ مسئله هسته‌ای به نفع آمریکا، هم فرو نخواهد نشست ... و این نکته مهم و اساسی را مدنظر قرار دادند که: علاج مقابله‌ى با اين دشمنى هم فقط يك‌چيز است و آن، تكيه‌ى به اقتدار ملّى و به توان داخلى ملّى و مستحكم كردن هرچه بيشتر ساخت درونىِ كشور است.
و مؤکداً به مسئولانی که نگاهشان به مذاکره با بیرونی‌ها و لغو و کاهش تحریم‌هایی است که از ابتدای انقلاب بوده و صد البته خیلی از جاها به رشد و بالندگی ما کمک کرده، اظهار داشتند: تا وقتى كه ما چشم‌مان به دست ديگران باشد، دنبال اين باشيم كه كدام مقدار از تحريم‌ها كم شد، كدام مقدار چنين شد، فلان حرف را فلان مسئول آمريكايى گفت يا نگفت - تا وقتى دنبال اين حرفها باشيم - به جايى نمي‌‌رسیم.


امشب این سخنان آگاهی‌بخش و صریح را که از تلویزیون دیدم و شنیدم، اولاً خدا را شکر کردم به خاطر نعمت بزرگ ولایت و ثانیاً مانده بودم کجای این مطالب راهبردی را برجسته کنم وقتی سخنان حضرت آقا همه، Bold بود ...‌