شناسه : 10194257


ادعایی عجیب از شیخ حسین انصاریان در روضه محمدیه یزد با چهار هزار زن بدکاره مصاحبه کرده‌ام و با آنان روبرو شده‌ام. البته این کار را اغلب بدون لباس روحانیت انجام داده‌ام، از ترس اینکه اگر مرا ببینند، آبروی کل روحانیت می‌رود. برای حل آسیب‌های اجتماعی نباید منتظر مراجعه بیمار ماند

وبلاگ توفان یزد نوشت : 

این خطیب شهیر کشورمان شامگاه یکشنبه ۲۳ آذرماه در مسجد حظیره یزد با اشاره به برخی آسیب‌های اجتماعی در کشور گفت: برای درمان این مسائل نباید منتظر ماند تا بیمار به سوی ما بیاید و از ما نسخه درمان دریافت کند، بلکه باید به دنبال بیمار بود و او را درمان کرد، چراکه او متوجه بیماری خود نیست و نمی‌داند چه باید بکند.
وی در این خصوص به بیان روایتی از حضرت عیسی پرداخت و گفت: عیسی در ایام جوانی بود و در حالی که ازدواج نکرده بود، به سوی خدا عروج کرد. یک روز عیسی از خانه یک زن بدکاره بیرون آمد. یک نفر مسیح را دید که از آنجا بیرون می‌آید و می‌دانست آنجا خانه زن بدکاره است!
حضرت مسیح، او را دید، صدایش زد و گفت: دیدی از کجا بیرون آمدم؟ پاسخ داد: بله! دیدم! گفت می‌دانی چرا آنجا بودم؟ گفت: خیر! حضرت گفت: بیماران دوگونه‌اند. یکی بیماری جسم دارد و باید به پزشک مراجعه کند. نوع دیگر، بیماری است که دکتر باید بالای سرش حاضر شود، چون نمی‌تواند تکان بخورد و نمی‌فهمد.
حضرت ادامه می‌دهد: این خانم بیماری بود که نمی‌تواند به دکتر برود. باید دکتر بالای سرش می‌رفت. من طبیب الهی هستم و نباید منتظر بیمار باشم. این زن، بیمار از پا افتاده بود. ندیدمش، از پشت در با او گفتگو کردم و توبه کرد و از این پس، دیگر زنا نخواهد کرد.
شیخ حسین انصاریان در این خصوص به دو نکته اشاره کرد و گفت: نکته اول، این توضیحات عیسی برای توجیه کردن آن فرد بود تا به گناه نیفتد، به نابجا قضاوت نکند و با قضاوت اشتباه خود به نقل ماجرا نپردازد. نکته دوم اینکه باید بر سر برخی بیماران جامعه حاضر شد، نه اینکه منتظر ماند تا به ما مراجعه کنند.
وی سپس به تجربه خود در این خصوص اشاره کرد و گفت: با چهار هزار زن بدکاره مصاحبه کرده‌ام و با آنان روبرو شده‌ام. البته این کار را اغلب بدون لباس روحانیت انجام داده‌ام، از ترس اینکه اگر مرا ببینند، آبروی کل روحانیت می‌رود.
شیخ حسین انصاریان اضافه کرد: چهار هزار زن بدکاره توبه کرده‌اند و مدارکشان هم در دادستانی هم موجود است. خیلی‌هایشان را خودم شوهر دادم و بسیاری هم فرزند دار شده‌اند و پای منبر‌هایم می‌آیند.
وی تاکید کرد: البته در بخشی از کار غفلت کرده‌ام چون باید مصاحبه‌ام را با این‌ها که سنشان از ۱۸ تا ۳۵ سال بود، ضبط می‌کردم و علت گرفتاریشان را در این کار جستجو می‌کردم.
انصاریان تصریح کرد: اگر این کار انجام می‌شد، بهترین کتاب آسیب‌شناسی اجتماعی تدوین می‌شد، همچنانکه برخی علما به من تذکر دادند که با این غفلت، ضربه شدیدی به آسیب‌شناسی این امر در کشور وارد شد.
.........................
این مراسم باحضور پرشور مردم در مسجد حظیره برگزار شد و تا شب آخر ماه صفر در این مسجد ادامه دارد
تبصره اول: جناب شیخ چگونه و کجا این چهار هزار زن بدکاره را «دیده» و «شناسایی» و «پیدا» نموده اند!؟
تبصره دوم: اگر جناب شیخ در هر هفته فقط با یک زن بدکاره هم مصاحبه کرده باشند، این تعداد مصاحبه نزدیک به هشتاد سال زمان می برد و اگر هفته ای دو مصاحبه انجام شده باشد، چهل سال عمر لازم بوده است!
تبصره سوم: ایران مگر چقدر فاحشه و زن بدکاره دارد، که جناب شیخ چهارهزارتا از آنان را دیده و شناسایی کرده اند؟
تبصره چهارم: زن بدکاره ای که حضرت مسیح بدیدنش رفت، بیمار و از پا افتاده بود. مسیح او را ندید و از پشت در با او گفتگو کرد و باعث توبه اش شد، و  اما زنان بدکاره ای که شیخ انصاریان با آنان گفتگو کرده بین 18 تا 35 سال سن داشته اند، و آیا ایشان همچون مسیح از پشت درب با آنان صحبت نموده اند!؟
تبصره پنجم: شناسایی و مصاحبه با زنان بدکاره را جناب شیخ از چه سنی شروع کرده اند!؟ و آیا نبوده زن بدکاره ای که بخاطر صحبت های شیخ توبه نکرده باشد!؟
تبصره ششم: مصاحبه جناب شیخ با چهار هزار زن بدکاره چه ربطی به جامعه یزد و مستمعین ایشان در حظیره داشته است!؟
تبصره هفتم: ممکن است خبرنگار یزدان نیوز، چهل و چهارصد را چهار هزار شنیده و یا نوشته باشد!؟
تبصره هشتم: