شناسه : 11376761


ميبد شناسي ، نمايشگاهي كه از تاريخ و فرهنگ و آداب و رسوم اين شهرستان حكايت دارد. زيلوبافي ، موتابي و سفال كه از صنايع دستي منحصر به فرد ميبد است در اين نمايشگاه به طور زنده به نمايش گذاشته شده است .

وبلاگ ریحانه الرسول نوشت :

ابزارهاي كشاورزي ، ظروف مسي ، مبطبخ خانه هاي قديمي ، قصه ها و مكتب خانه ها و سيني برون عروسي ها همه نشان از فرهنگ غني شهرستان ميبد در گذشته است كه در اين نمايشگاه خودنمايي مي كند.

و امروز آشنايي نسل نوجوان و جوان با اين همه پيشينه غني تاريخي و فرهنگي به راستي كه به جا و شايسته است .

معاون آموزشي آموزش و پرورش ميبد در حاشيه اين نمايشگاه گفت : نمايشگاه ميبدشناسي با هدف آشنايي دانش آموزان و نسل نوجوان و جوان با گذشتگان به لحاظ فرهنگ ، سنت و حرفه هايي است كه در گذشته مرسوم بوده برگزار شده است .

ابوالفضل دهقاني با بيان اينكه ظرفيت هاي تاريخي و فرهنگي ميبد در ۱۷ غرفه به نمايش گذاشته شده است افزود : با توجه به اينكه شهرستان ميبد در گذشته از ۱۷ بلوك تشكيل شده است اين نمايشگاه را در ۱۷ غرفه برپا كرده ايم كه از مهمترين اين غرفه ها ، شهدا ، مشاهير ، حرفه ها و سنن قديمي ، مكتب خانه ، مطبخ خانه ها و صنايع دستي مي باشد .

وي افزود : اين نمايشگاه در سه مرحله برگزار مي شود كه مرحله اول آموزشگاهي بوده كه در سطح مدراس برگزار شده و مرحله دوم شهرستاني بود كه در حال برگزاري است و مرحله سوم استاني است كه در ارديبهشت ماه سال ۹۴ در سطح استان برگزار خواهد شد .

آیت الله اعرافی امام جمعه میبد و فرماندار ميبد با بازديد از اين نمايشگاه ، با ظرفيت هاي تاريخي و فرهنگي و آداب و رسوم اين شهرستان آشنا شدند.

شركت كنندگان با حضور در تك تك غرفه ها با انواع نان هاي محلي و آش هم پذيرايي شدند.

اين نمايشگاه همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در حسينيه انصار الحسين بفروئيه برپاست و علاقه مندان مي توانند از اين نمايشگاه بازديد كنند .