شناسه : 25049265


ملت ایران مانند بنی اسرائیل نیستند که به حضرت موسی (ع) گفتند: «تو و خدایت با هم بجنگید و ما همینجا می نشینیم!». ملت ایران هیچ گاه از یاری و اطاعت از رهبر فرزانه خود غافل نخواهند ماند.

وبلاگ " یزد امروز " نوشت :

هر چند «آزموده را آزمودن خطاست» اما ظاهراً برخی ها در داخل به این ضرب المثل اعتقادی نداشتنه و آرزو داشتند از یک سوراخ دو بار گزیده شوند. همین زمان بود که علی رغم تمام سابقه ای که از جنایت ها و خیانت ها، جنگ افروزی ها، توطئه ها، کودتاها و بد قولی و بد عهدی های ایالات متحده آمریکا در ذهن پیر و جوان بود، عده ای تصمیم گرفتند تمام مقدرات ایران را به مذاکره با این کشور گره بزنند.

مدتی نگذشت که دولتی که با وعده وعید بر سر کار آمده بود حتی مشکل آب خوردن مردم کشور را هم ناشی از عدم مذاکره با کد خدا دانست! به این ترتیب تمام مشکلات(که البته مقصر به وجود آمدن همه آن ها دولت احمدی نژاد بود) موکول به توافق با کد خدا شد.

قرار بود با پایان یافتن مذاکرات تمام مشکلات حل و  تحریم ها رفع شود. به همین خاطر 2 سال کشور معطل نتیجه برجام بود.کمر کارخانجات داخلی زیر واردات نفس گیر شکست و وزرای مسن کابینه تدبیر تمام کارها را به امید عایدی های برجام رها کردند. خلاصه برجام همان فتح الفتوحی که آقایان آن را پذیرش اقتدار ایران از سوی قدرت های جهان می دانستند هم اجرا شد. صنعت هسته ای تعطیل و تحقیقات پیرامون آن نیز از نفس افتاد و قلب متخصصین هسته ای همراه قلب رآکتور اراک از حرکت باز ایستاد.

از آنسو اما تحریم های ظالمانه همچنان ادامه یافت و مشخص شد چرا رهبر فرزانه انقلاب می فرمود:«به مذاکرات خوش بین نیستم.» با این وضع همان ها که با دهن کجی می گفتند بدبینی در سیاست معنا ندارد، حالا که آرزوهای خود را بر باد رفته می دیدند خورشید تابان برجام را که اوایل قرار بود همه تحریم ها را در روز اول اجرا لغو کند به باغ گلابی تشبیه می کردند که میوه دادن آن مدت ها به طول خواهد انجامید.

تدبیر هوشمندانه ای بود. مشکلات که تقصیر قبلی ها بود، از این به بعد که هر دولتی توفیقی پیدا کند آقایان آن را نتایج گلابی دادن باغ برجام تعبیر خواهند کرد!

اما رهبر انقلاب، که هوشمندانه این تحولات را نظاره می کرد و تا کنون با هشدار و انذار سعی در آگاهی دولتمردان و مذاکره کنندگان داشت، این بار پا به میدان نهاد. رهبر انقلاب در دیدار سوم آبان با بسیجیان اعلام کردند: « تمدید تحریم ده ساله، اگر این تحریم [تمدید] بشود، قطعاً نقض برجام است» تا دیگر بزک کنندگان آمریکا نتوانند بگویند این سخنان مصرف داخلی داشته است!

عتاب رهبر انقلاب بازتاب سوالات افکار عمومی در مورد برجامی است که ماه ها مسئولین از فواید عملی شدن آن و خسارت هر روز تعویقش می گفتند. مردم حق دارند بدانند چرا تحریم ها رفع نشده بلکه ده ها مورد دیگر نیز بر آن افزوده شده و حتی خود برجام نیز قوز بالا قوز شده است. مردم حق دارند بدانند چرا گشایش های پسابرجامی هم نتوانسته وعده حل صد روزه مشکلاتشان را تحقق بخشد!

رهبر انقلاب در پایان بیانات روح بخششان خطابی هم با سست عنصرانی که از رجزخوانی های غرب به لرزه در آمده اند و همان هایی که معتقدند آمریکا می تواند با یک دکمه سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد، داشتند که بازخوانی آن خالی از لطف نیست: «اگر کسی به تقلید از روحیّه‌های ضعیف بنی‌اسرائیل میگوید که «اِنّا لَمُدرَکون» -حالا به ما میرسند و پدر ما را در می‌آورند- ما هم به تقلید از حضرت موسی عرض میکنیم که «کَلّا اِنَّ مَعِیَ رَبّی سَیَهدین»»

ملت ایران هیچ وقت به ادعای عدالت خواهی، تدبیر و و عده های این و آن دل نبسته، بلکه همواره بر رهبر هدایت گر، هدایت شده خود تکیه کرده است.

رهبرا! بدانید ملت ایران مانند بنی اسرائیل نیستند وقتی که به حضرت موسی (ع) گفتند: «تو و خدایت با هم بجنگید و ما همینجا می نشینیم!». ملت ایران هیچ گاه از یاری و اطاعت از رهبر فرزانه خود غافل نخواهند ماند.

م. کشاورز