شناسه : 1956638


مدیران کل ارشاد یزد، همه یکسان رفته اند! باز مدیرکل ارشاد دیگری در یزد برکنار شد! چه کسی جانشین عبدالحسینی می شود!؟ در حالیکه قرار بود سه شنبه نشست خبری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شود، و در آستانه برگزاری جشنواره مطبوعات و نمایشگاه کتاب، ناگهان با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا ده بیدی پور، معاون مالی ارشاد یزد، سرپرست ارشاد یزد و جانشین بهرام عبدالحسینی شد، تا برکناری دیگری در ارشاد یزد رقم بخورد. سنت و رسمی که از زمان برکناری سید حسن پاکنژاد در ارشاد یزد باب شد و همچنان ادامه دارد ...

وبلاگ توفان یزد نوشت:

و اما این اولین بار است که برای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد سرپرست معرفی و اعلام می شود و حداقل این رسم در دولت های گذشته وجود نداشته، چرا که وزیران سابق ارشاد، قبل از برکناری مدیرکل، فکر جانشین را نموده و مدیرکل بعدی را انتخاب کرده بودند.
گفته می شود پایان ماموریت عبدالحسینی از صدا و سیما در ارشاد باعث این برکناری بوده است، و اما آیا برای جامعه فرهنگی و هنری یزد این توجیه قابل قبول است؟
تبصره اول:جانشین عبدالحسینی، از اردکان می آید یا موسسه جوادالائمه (ع) یزد!؟
تبصره دوم:
تبصره سوم: عبدالحسینی : رفتنم از ارشاد به دلیل عدم تمدید مأموریتم است
مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت : با توجه به اتمام مأموریت دو ساله ام و عدم موافقت صدا و سیما با تمدید آن از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می روم .
به گزارش  ایرنا ، بهرام عبدالحسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت برگزاری اختتامیه جشنواره منطقه ای مطبوعات و خبرگزاری ها و همچنین برپایی نمایشگاه کتاب یزد با رشد شایعات مربوط به رفتنش از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت :شایعه برکناریم صحت ندارد و ماموریتم در ارشاد به پایان رسیده است .
وی افزود: بنده کارمند صدا و سیما هستم و به عنوان مامور از اول دی 1390به مدت دو سال در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در حال فعالیت بودم و سازمان صدا و سیما بعد از تمدید مأموریت بنده تا 19 بهمن در نامه ای که به بنده ارسال و رونوشت آن را به وزارت ارشاد و ارشاد یزد تحویل داده، با تمدید ماموریتم مخالفت کرده است .
مدیر کل پیشین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد همچنین با بیان اینکه در این نامه همچنین محل ادامه خدمت بنده صدا و سیمای مرکز یزد مشخص شده است ، ادامه داد: عدم موافقت صدا وسیما با ادامه مأموریت و تمایل خودم به بازگشت به مجموعا صدا و سیما دلیل رفتن من از ارشاد است و هیچ مسئولی از استان در این امر دخالتی نداشته است .
عبدالحسینی تأکید کرد : هیچ گونه فشاری از سوی مسئولان استان بر من نبوده و بعضی از افراد که می گویند برکنار شدم و بعضی هم تماس می گرفتند و انتقاد می کردند که چرا این طور برکنار می کنند، چنین چیزی نبوده و نه استاندار و نه معاونین ایشان اصلا در جریان این موضوع نبودند .
وی افزود: امروز صبح هم با دکتر طالبی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار صحبت کرده و موضوع را به اطلاع ایشان رساندم و وی هم ابراز ناراحتی کردند .
عبدالحسینی در پایان گفت : در این دو سال و اندی که بنده در ارشاد یزد بودم، از تمام سعی و توانم بهره بردم و تلاش کردم و وقت گذاشتم، قطعا هم نقاط ضعفی داشتم و این طبیعی هم هست.
مدیر کل پیشین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد تصریح کرد: در این مدت من سعی کردم برای اصحاب فرهنگ و هنر یزد صادقانه کار کنم و آن چیزی که خودم در ذهنم بوده کار برای خدمت مناسب بوده و یکی از موارد دلخواه من همین جشنواره مطبوعات بود که امیدواریم ادامه یابد
تبصره چهارم:
پس از سی سال، «شین بدون سین» مجوز اجرا خواهد گرفت!؟