شناسه : 10478076
قابل توجه استاندار محترم


ناگوارتر این‌که برخی دیگر، مواضع «متعارف» شهردار هم‌شهری خود در تجلیل از حماسه 9دی و سخن‌گفتن از بازبودن راه بازگشت فتنه‌زدگان را نیز برنمی‌تابند و با نیش وکنایه‌هایی آزاردهنده، می‌نویسند: «اومده مصاحبه کرده بابت فتنه و توبه و بعد هم بعضی دوستان را نصیحت کرده که برگردند!!!! ... واقعا چرا باید امورات شهری و مدیریت یک شهر دست چنین مدیرانی باشه؟!»

نظام جمهوری اسلامی، «خون‌بها»ی هزاران آلاله به خون تپیده است و «مسئولیت» در آن، در هر رده‌ای به‌سان «امانت» ارزشمندی است که در اختیار فرد «مسئول» قرار می‌گیرد. از همین روست که هرگونه کوتاهی یا سوءاستفاده از مسئولیت، آدمی را در جرگه خائنان قرار می‌دهد؛ خیانتی از جنس پشت‌پا زدن به آرمان‌های صاحبان امانت و پایمال کردن خون‌های مطهری که به زمین ریخته شدند تا درخت تناور نظام اسلامی در برابر تندبادهای حوادث، استوار بایستد و تکیه‌گاهی مطمئن برای گسترش آرمان‌های ناب اسلامی و دفاع از شرافت ملت مسلمان به شمار آید.

 

بی‌گمان رفتار و گفتار فرد «به‌کار گماشته‌شده» در نظام اداری، اگر در مسیر اعتلای آرمان‌ها به تحکیم باورهای دینی و انقلابی جامعه بینجامد، ممدوح و مأجور خواهد بود و چنان‌چه مغایر با رویکرد نظام و قاطبه ملت مسلمان باشد، نوعی «خیانت در امانت» محسوب می‌شود. چه این‌که همدلی با آرمان‌های نظام و رهبری و به‌تبع آنان شهدا و ایثارگران والامقام، کم‌ترین انتظار جامعه از مسئولان و متصدیان خرد و کلان در سطح کشور و استان به شمارمی‌آید.

 

با این اوصاف، جای شگفتی است که به‌رغم مواضع صریح مقام معظم رهبری و اراده مردم آگاه و خبیر ایران اسلامی، برخی متصدیان در استان یزد به جای همدلی و هم‌آوایی آشکار در صحنه محکومیت حوادث تلخ سال 88  و تجلیل از حماسه باشکوه ملت در 9دی همان سال، یا سکوت پیشه کرده و یا بدتر از آن، با زبان تلخ و تیغ طعن به مصاف متصدیان همدل با حماسه 9دی رفته‌اند.

 

چه ناگوار است بالاترین مسئولیت اجرایی یک شهر در دستان کسی باشد که نمی‌تواند ارزش و ماهیت حماسه‌ای به بزرگی 9دی را فهم کند و از همین رو بر خلاف توده‌های گوناگون ملت و اراده انقلابی مردمان دیارش، چنان بی‌اعتنا از کنار  سالگرد این حماسه می‌گذرد که انگار نه انگار، همان مدیریتش را مرهون حضور حماسی مردم در نهم دی و امثال آن است.

 

ناگوارتر این‌که برخی دیگر، مواضع «متعارف» شهردار هم‌شهری خود در تجلیل از حماسه 9دی و سخن‌گفتن از بازبودن راه بازگشت فتنه‌زدگان را نیز برنمی‌تابند و با نیش وکنایه‌هایی آزاردهنده، می‌نویسند: «اومده مصاحبه کرده بابت فتنه و توبه و بعد هم بعضی دوستان را نصیحت کرده که برگردند!!!!  ... واقعا چرا باید امورات شهری و مدیریت یک شهر دست چنین مدیرانی باشه؟!»

 

و چه دردناک است مشاهده تکیه‌زدن افرادی بازیچه دست بر مناصب و مسئولیت‌های اجرایی؛ افرادی که می‌کوشند تا دیگر مدیران متعهد همسو با خواست و آرمان جامعه اسلامی را با ابزار تخریب و تحقیر به کنج انزوا برانند!

حضور متصدیانی با رویکردهای متعصبانه جناحی و موضع‌گیری‌های این‌چینی از آنان بر خلاف آرمان‌های ملت شهید‌داده، تداعی‌گر این نکته است که «وقتی آب سربالا بره....»

 نویسنده: فائزه شورکی