شناسه : 2433532


چند روز پیش خانم "کاترین اشتون" برای دیدار با مقامات کشورمان به تهران آمد و در این سفر با مقاماتی از طیف‌های مختلف سیاسی دیدار کرد. از رئیس جمهور و رئیس مجلس و وزیر امور خارجه گرفته تا علی اکبر ولایتی و سعید جلیلی. دیدارهای این خانم سیاست‌مدارِ "انگلیسی‌تبار" اما به همین موارد ختم نشد. اشتون در "حاشیه" دیدارهایش با مقامات رسمی کشورمان، با جمعی از فعالان و محکومان فتنه ۸۸ نیز دیدار کرد، آن هم در قالب اهداف بشردوستانه!

وبلاگ سفره صبحانه نوشت :

البته این نکته هم از قلم نیفتد که این دیدارهای "حاشیه"ای شاید برای ماها در حاشیه بود، ولی برای رسانه‌های غربی اصلاً هم در حاشیه نبود و برای خودش "متنی" درخور توجه بود!
و صد البته از بابت این دیدارهای حاشیه‌ای، بر "دشمنان خنده بر لب" ما حرجی نیست؛ عذر بدتر از گناه آنجاست که بانوی سخنگوی وزارت خارجه ما حاشیه‌های پررنگ را اینگونه توجیه می‌کند: "تماس با جامعه مدنی تا زمانی که مداخله در امور داخلی تلقی نشود و احترام به آداب و ارزش‌های کشورها مدنظر قرار گرفته باشد، در برنامه سیاست خارجی امری شناخته شده بوده کما اینکه وزیرخارجه کشورمان نیز در سفر به سایر کشورها در این چارچوب با فعالان جامعه مدنی از جمله محققین، اساتید و نویسندگان دیدار و تبادل نظر می‌کند."
اگر "کم‌سواد"مان خطاب نکنند، از خانم افخم می‌پرسیم:
۱. سرکار خانم سخنگو! از کی دیدار با محکومان قانونی دستگاه قضایی کشور شده تماس با جامعه مدنی؟!
۲. سرکار علّیه افخم! اگر خانم اشتون قصد دیدار با "جامعه مدنی" ما را داشتند چرا دزدکی و به قولِ خودتان هماهنگ نشده به دیدار جامعه مدنی رفتند؟!
۳. بانوی سیاست‌مدار! اینکه میهمان رسمی بدون هماهنگی با صاحب‌خانه به هرکجای منزل وی که بخواهد سرک بکشد، به نظر شما آیا این حرکت "احترام به آداب و ارزش‌های میزبان" است؟!!
۴. سخنگوی محترمه! کدام یک از فعالان و محکومان فتنه ۸۸ که مورد تفقّد خانم اشتون قرار گرفتند، "محققین، اساتید و نویسندگان" کشور ما بودند که مفتخر به "دیدار و تبادل نظر" با ایشان شدند؟!!

وقتی خبر دیدار اشتون با فعالان فتنه را خواندم، ناخودآگاه ذهنم به سمت دیدار این مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا با مخالفان حکومت اوکراین در جریان آشوب‌های خیابانی چندی پیش این کشور و در کفِ خیابان‌های کی‌اف * متمایل شد. جالب اینجاست که درست چند روز پس از این دیدارهای حاشیه‌ای(!)، دولت اوکراین سقوط کرد و کودتا در ابن کشور پیروز شد. شاید این خاصیت دیدارهای بشردوستانه است!
اما خوب است خانم اشتون و دوستان اروپایی - آمریکایی - صهیونیستی‌شان متوجه باشند که: "اینجا ایران اسلامی است، اوکراین نیست ..."

* کی‌اف: پایتخت کشور اوکراین
برچسب‌ها: اشتون, دیدارهای بشردوستانه, بانوی سخنگو, عذر بدتر از گناه, اوکراین