شناسه : 18417392


فرضاً مردم به خاطر مجاهدت های امام راحل به ایشان بدهکار باشند و موظف باشند بدهی خود را با نوه ایشان تسویه کنند! شورای نگهبان که به هاشمی بدهکار نیست.

وبلاگ جهان هستی نوشت : 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  روز گذشته و در مراسم گرامیداشت سالروز ورود امام به کشور سخنانی گفت که از فردی در این جایگاه بسیار بعید بود.
هاشمی گفت: همه ما به امام و بیت امام بدهکار هستیم، اما بدهکارها هدیه خوبی به بیت امام ندادند.
او با اشاره به رد صلاحیت سیدحسن خمینی اظهار داشت: صلاحیت فردی که اشبه به جدش امام است را تایید نمی‌کنند و قبول ندارند. صلاحیت شما را چه کسی تایید کرده است؟ چه کسی به شما اجازه داد قضاوت کنید و تربیون‌های مختلف مانند صداوسیما  و نماز جمعه را در اختیار شما قرار داد؟ اگر امام و اراده نهضت که به امام اعتماد کردند نبود، شما هم به اینجا نمی‌رسیدید.
وی با بیان اینکه در زمانی که همه باید به خاطر این روزها تبریک بگوییم و هدیه بدهیم تبریک و هدیه بدی به بیت امام دادند، اظهار داشت: ان‌شاءالله خدا از تقصیرتان بگذرد و شما را ببخشد.
جناب آقای هاشمی! در این که همه ما به امام بدهکاریم شکی نیست اما چه کسی گفته است که ما به بیت امام نیز بدهکاریم. تا آنجا که حافظه بنده یاری می کند امام خمینی (ره) فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید، نه من و نه هیچ کس دیگری به یاد نمی آوریم که امام راحل سخنی در مورد پشتیبانی از بیت ایشان بر زبان رانده باشند مگر اینکه شما خاطره ای از آن ایام داشته باشید.
آقای هاشمی! واقعاً شنیدن چنین سخنانی از شما که هم در کسوت رئیس مجلس، هم رئیس جمهور و هم رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده اید بسیار عجیب است. آیا تا این حد با ساختار نهادهای این نظام بیگانه هستید؟ نمی دانید طبق قانون اساسی رهبر انقلاب شش فقیه شورای نگهبان را منصوب می کند و شش حقوقدان نیز به تائید قوه قضائیه و قوه مقننه می رسند؟ اعضای شورای نگهبان صلاحیت و اجازه قضاوت خود را از فرمانده کل قوا، قوه قضائیه و قوه مقننه می گیرند. اما براستی چه کسی به شما اجازه قضاوت در مورد نهادهای قانونی، زیر سوال بردن آن ها، تاخت و تاز به آرمان های انقلاب، بیان خاطراتی که گاهاً با سیره امام راحل(ره) در تناقض است را داده؟
آقای هاشمی رفسنجانی! اگر امام و اراده نهضت که به امام اعتماد کردند نبود شما به اینجا می رسیدید؟ شک نکنید اگر امام و اراده مردم نبود نه شما به جایگاهی که اکنون دارید می رسیدید، نه فرزندان شما کشور را قبضه می کردند. نه دختر شما می توانست در آستانه انتخابات به صورت کاملاً اتفاقی قدم به سرزمین دشمنان قسم خورده امام و آرمان هایش بگذارد و نه پسر متهم شما از زندان، بیمارستان و منزل انتخابات را مهندسی کند. انشاالله خدا از سر تقصیرات فرزندان شما نیز بگذرد.
کاش شورای نگهبان در کنار آزمونی برای اثبات اجتهاد نامزدهای خبرگان آزمونی برای تعیین میزان آشنایی آن ها با انقلاب، نهادهای انقلابی و سیره عملی امام راحل نیز برگذار کند.
این خواسته منطقی افکار عمومی است که در احراز صلاحیت ها به موضعگیری افراد و سخنان آنان در خصوص نهادهای قانونی نیز توجه شود. بی شک فردی که خود را فراتر از قانون می داند و مطابق میل خود با قانون رفتار می کند شایستگی و صلاحیت حضور در مجلس خبرگان را ندارد. شایسته است شورای نگهبان با توجه به سخنان اخیر هاشمی رفسنجانی بار دیگر صلاحیت وی را بررسی کند. فرضاً مردم به خاطر مجاهدت های امام راحل به ایشان بدهکار باشند و موظف باشند بدهی خود را با نوه ایشان تسویه کنند! شورای نگهبان که به هاشمی بدهکار نیست.
رسول محتشم