شناسه : 10533590


مدیركل دفتر امور آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در نشستی صمیمانه با فرماندار در محل فرمانداری تفت بر تشكیل تعاونی های كشاورزی برای اتخاذ سیاستهای دراز مدت و سازنده در بخش كشاورزی تاكید كرد.

وبلاگ تفتی تباران نوشت :

فرماندار با اشاره به چالش کمبودآب به ویژه در مناطق روستایی شهرستان گفت: مهم ترین درخواست کنونی مردم شهرستان حل مشکل کمبود آب است.

"محمود زارع رشكوییه" آب را مایه حیات و زندگی برشمرد و گفت: بخش عمده ای از قنوات کشور در شهرستان تفت واقع شده است و بخش کشاورزی تفت، وابستگی زیادی به آبدهی قنوات دارد.

زارع با قدردانی از نگرش سازنده دولت تدبیر و امید در حوزه احیای قنوات افزود: مصوبه دولت تدبیر و امید در راستای احیای قنوات شهرستان تفت، موجی از امید را در میان روستاییان و کشاورزان این شهرستان جاری کرد.

فرماندار تفت تاکید کرد: حیات روستاهای شهرستان تفت به احیای قنوات پیوند خورده است لذا باید همه توان خود را در این رابطه به كار گیریم.

وی حفاظت و توسعه بخش کشاورزی شهرستان تفت را از محورهای توسعه شهرستان ارزیابی کرد و گفت: بخش عمده ای از جمعیت شهرستان به شغل شریف كشاورزی مشغولند و این موضوع اهمیت توجه به این بخش را خطیرتر می سازد.

فرماندار تفت بر توجه به بخش كشاورزی در راستای خودكفایی ملی تاكید كرد.

مدیرکل دفتر امور آب و خاک کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی نیز در ابتدای این نشست صمیمانه با قدردانی از پیگیری های مدیریت ارشد شهرستان تفت در حل مشكل آب این منطقه اظهار داشت: رفع مشکل کم‌آبی در کشور نیازمند مشارکت همگانی و آگاهی بخشی به عموم جامعه است.

"علیرضا پرستار" بر ضرورت تشکیل تعاونی ها در بخش کشاورزی شهرستان تفت تاكید و آن را راهكاری دراز مدت برای اتخاذ سیاست های موثر و سازنده در حوزه كشاورزی ارزیابی كرد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت مرمت و لایروبی قنوات تفت به منظور افزایش راندمان و بازدهی آبی آن ادامه داد: تلاش می شود به موضوع احیای قنوات شهرستان تفت به صورت ویژه رسیدگی شود تا شاهد حفظ باغات و مزارع شهرستان باشیم.

در ادامه این نشست اعضاء به بیان دیدگاهها و نكته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم اتخاذ شد.