شناسه : 16297032


همان افرادی که تا قبل از این تحریم را مساوی با بدبختی و نکبت می دانستند در برابر ورود «جک استراو» این دشمن ملت ایران به دارالعباده یا روزه سکوت گرفتند و یا بی شرمانه از این اتفاق حمایت کردند.

عصرفرهنگ نوشت :

در زمان دولت قبل عده ای مشکلات کشور را ناشی از ایستادگی مقابل استکبار جهانی و وضع تحریم علیه ملت ایران می دانستند. همین عده بارها مخالفان خود را کاسب تحریم خوانده و از اینکه به فکر مردم کشورشان نیستند انتقاد می کردند.  اما چند روز قبل و در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی خبری تعجب مردمان حسینیه ایران را برانگیخت. جک استراو وزیر اسبق امور خارجه انگلیس وارد یزد شده بود.

محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد در مورد استراو و نقش وی در تحریم های ناعادلانه علیه ایران می گوید:«جک استراو چهره انگلیسی است که از ایران اسلامی نفرت کامل دارد و حضور او در ایران و بخصوص دارالعباده جای شگفتی دارد زیرا در زمان زمامداری همین شخص بود که بخشی از تحریم‌های ظالمانه بر علیه کشورمان اعمال شده است و تعدادی از مسئولین کشوری و لشکری در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.»

با این حال همان افرادی که تا قبل از این تحریم را مساوی با بدبختی و نکبت می دانستند در برابر ورود این دشمن ملت ایران به دارالعباده یا روزه سکوت گرفتند و یا بی شرمانه از این اتفاق حمایت کردند. این که چرا کسانی که از کاسبان تحریم بیزارند جلوی پای این تحریم گر بزرگ ملت ایران فرش قرمز پهن کردند بماند. اینکه چرا عده ای در داخل از فردی که بوش پسر را در حمله به عراق و کشتار زنان و کودکان بیگناه مسلمان همراهی کرد حمایت می کند نیز بماند.

هنوز بزرگترین مساله حل نشده برای دلسوزان نظام این است که چرا باید دانشگاه یزد از این فرد برای حضور در یک جلسه دعوت کند. برخی سایت ها ادعا کردند استراو ضمن حضور در یزد با برخی مسئولین دانشگاه یزد نیز دیدار خواهد داشت. دانشگاه یزد اما واکنش جالبی داشت. روابط عمومی دانشگاه یزد تنها سایت مذکور را در یک خبر کوتاه متهم به دروغ پراکنی کرد. در این جوابیه هیچ اثری از محکوم کردن جلاد انگلیسی و کاسب تحریم بین المللی علیه ملت ایران نبود. فقط و فقط تکذیب اطلاع رسانی بود! کاش بیانیه ای هم صادر می شد و ورود این فرد به حسینیه ایران آن هم در آستانه عاشورای حسینی محکوم می شد. کاش مسئولین دانشگاه یزد اعتراضی هم به حضور این فرد در دارالعباده و دارالعلم یزد می کردند.

کاش مسئولین دانشگاه یزد این فرمایش رهبر انقلاب در جمع فرماندهان سپاه را باور می کردند. «دشمن به امید واهی پایان یافتن انقلاب، در فکر نفوذ بخصوص نفوذ سیاسی – فرهنگی است که شناخت توطئه های دشمن، تقویت و استحکام روحیه انقلابی و حرکت مستمر به سمت تحقق آرمانها این هدف را ناکام خواهد گذاشت.»

کاش مسئولین به این سخن امام خمینی(ره) عنایت داشتند: «بالاترین چیزی که دشمنان و مخالفین کشورهای مستضعف و کشور اسلامی روی آن حساب ویژه ای باز کرده اند ، دانشگاه است. برای این که آنها خوب می دانند، که اگر دانشگاه در خدمت آنها باشد، یعنی همه کشور در خدمت آنهاست. دانشگاه است که امور کشور را اداره می کند. دانشگاه است که نسل آینده و حاضر را تربیت می کند و اگر چنانچه دانشگاه در اختیار چپاولگرهای شرق و غرب باشد، کشور در اختیار آنهاست.» (امام خمینی ۶۰.۳.۲۳)

کاش مسئولین به خواب رفته به خود می آمدند و می فهمیدند استکبار با طرح ریزی نفوذ در دانشگاه به فکر در اختیار گرفتن کشور است. همان خطری که امام(ره) و پس از آن رهبر انقلاب بارها در مورد آن هشدار داده اند.