شناسه : 10587867


کمبود وسایل و امکانات سرگرمی و تفریحی باعث می شود تا جوانانی معدود، یا بسوی موتورسواری در خیابانها و یا بسوی قهوه خانه ها و کافی شاپ هایی که مدام در گوشه و کنار یزد دایر می شوند روی بیاورند.

وبلاگ توفان یزد نوشت :

قهوه خانه ها و کافی شاپ هایی گاه غیر استاندارد و نا ایمن، که بسیاری حتی مجوزهم نداشته و کسی از وجودشان خبر ندارد.
دود و قلیان و آتش و خنده در یک جای سربسته و این همه تفریحی هست که در بعضی شبها نصیب بعضی از جوانان ساکن یزد می شود. 
جوانان پولدار با اتومبیلهای گرانقیمت می روند کافی شاپ های لوکس، و جوانان نادار با موتورسیکلت می روند قهوه خانه های زیر زمینی!
و اینبار بلوار دکتر حسابی و مغازه ای روبروی دانشگاه یزد درگیر یک اتفاق تلخ می شود. یک زیر زمین کوچک با یک درب ورود و خروج کوچک و مسیر پله ای در خیابان، و آتشی که ناگهان بر جان ها می افتد.
اینکه مغازه پروانه ساخت و مجوز قهوه خانه داشته بوده است یا خیر!؟ اینکه موارد ایمنی در مغازه رعایت شده بوده یا نه را دیگر مهم نیست... چرا که حادثه رخداده و اینک در بعد از حادثه ایم و حال تا حادثه و مرگی دیگر... 
دو نفر کشته و چند نفر مجروح با حال سخت وخیم، و حادثه ای که بزودی از یاد می رود. 
تبصره اول: در آتش سوزی دیشب قهوه خانه بلوار دکتر حسابی چه گذشت!؟
حادثه شب گذشته در قهوه خانه غیرمجازی در بلوار  دکترحسابی کوی دانشگاه یزد باعث کشته شدن دونفر  و مصدم شدن چهارنفر دیگر شد .
به گزارش  یزدفردا :حادثه از آنجا شروع می شود که یک لامپ در ورودی این قهوه خانه اتصالی کرده و یکی از مشتریان که آن را می بیند، برای مهار آن دست بکار شده و باعث پخش آتش در سقف این قهوه خانه که با گونی تزیین شده بوده می شود .
در ادامه با سرایت آتش به سقف و ریزش آتش به تخت های زیر آن تعدادی از مشتریان از محل خارج و تعدادی هم برای کمک به مهار آتش در آنجا می ماننند.
صاحب مغزه و همسرش با استفاده از اب، سعی در خاموش کردن آتش می کنند و مردم هم به مراکز آتش نشانی و اورژانس و پلیس خبر می دهند .
آتش نشانی یزد با توجه به نزدیکی مرکز آنها در میدان سید حسن نصرالله دقایقی بعد از آتش سوزی در محل حاضر  و اطفاء حریق در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد، و اورژانس و مرکز فوریت های  ها نیز به محض خروج افراد از محل، در محل حاضر و به مداوای مصدومین می پردازند و پلیس 110 آنگونه که شاهدین می گویند، تاخیر قابل ملاحظه ای داشته که باعث ترافیک محل و نرسیدین نیروهای امدادی بعدی به محل شده است .
مدیرعامل آتش نشانی و کارشناس سازمان آتش نشانی شهرداری یزد  صبح امروز برای تشخیص علت آتش سوزی در محل حاضر و به تشخیص علت اصلی آتش سوزی پرداختند .
کارشناسان آتش نشانی انفجار توسط گاز را منتفی دانسته و حضور آتش نشانان درمحل را خوب توصیف کرد ند.
یکی از مطلعین به خبرنگار یزدفردا گفت: با توجه به بقایای آتش سوزی  و وجود مواد قابل اشتعال در محل که اکثرا نیمه سوز باقی مانده نشان می دهد تنها دود موجود درمحل باعث سردرگمی مشتریان شده، چرا که به محض آتش سوزی اگر افراد از محل خارج می شدند قطعا تلفات جانی به این میزان نبود .
وی افزود:افرادی که در محل مانده اند برای کمک به خاموش کردن آتش از وسایل ابتداعی مثل آب استفاده کرده اند که خود به علت اسنشاق دود های حاصله از آتش  و خفه بودن فضا و تراکم شدید دود  از پای درآمده اند .
متاسفانه بعد از پخش خبر در شبکه های اجتماعی روایت های مختلفی از حادثه دیشب گسترش پیدا کرده از جمله که درب محل آهنی بوده و از داخل قلف شده بوده و حضور چند دختر دانشجو در محل که آنگونه که شاهدین و مطلعین به خبرنگار یزدفردا گفتند اکثرا کذب محض  بوده و تنها همسر صاحب مغازه که در جهت کمک به همسرش در محل بوده در محل حضور داشته که به همراه همسرش جزو مصدومین حادثه هستند .
 در مجموع شش نفر در این حادثه مصدوم شده اند که یک نفر خانم و پنج نفر آقا  بوده اند و دونفر از کشته شدگان هم مرد بوده اند که به محض حضور نیروهای امدادی جان باخته بودند .
تبصره دوم:قهوه خانه مذکوز ، تنها زیر زمین مغازه بوده و یا اینکه زیرزمین خانه مسکونی نیز به قهوه خانه تبدیل شده بوده است!؟
تبصره سوم: واحد مذکور پروانه ساخت و پایان کار و مجوز قهوه خانه داشته ست!؟
تبصره چهارم: مصدومان و کشته شدگان حادثه، چند ساله و اهل کجا بوده اند!؟
تبصره پنجم: قهوه خانه بیمه بوده!؟ و آیا دیه و خسارتی به خانواده کشته شدگان حادثه تعلق می گیرد!؟
تبصره ششم: آیا دیگر قهوه خانه های غیر مجاز مشابه در شهر و شهرستان یزد وجود دارد!؟
تبصره هفتم:
تبصره هشتم:
گزارش تصویری یزدفردا - عکاس ح/جلالی

زیرزمین مغازه و خانه ای که روبروی چشم مسئولان نظارتی شهر قهوه خانه شد!