شناسه : 16398436


امام جمعه اشکذر با بیان اینکه 13 آبان از روزهای مهم تاریخ معاصر کشور به‌حساب می آید خاطرنشان کرد: رفتار و حرکت امام خمینی(ره) دارای درس‌های بسیار زیادی است که باید آن را فرا گرفت.

نسیم صادق نوشت :

امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به روز 13 آبان افزود: 13 آبان روز استکبارستیزی است، دشمنان در تلاش برای وارد کردن ضربه به انقلاب اسلامی بودند، ولی با کمک جوانان و قشر دانش‌آموز کشور توطئه دشمنان خنثی شد.
"حجت الاسلام والمسلمین طالبیان" امام جمعه اشکذر با بیان اینکه 13 آبان از روزهای مهم تاریخ معاصر کشور به‌حساب می آید خاطرنشان کرد: رفتار و حرکت امام خمینی(ره) دارای درس‌های بسیار زیادی است که باید آن را فرا گرفت.
وی افزود: هشتم آبان شهادت نوجوان 13 ساله‌ای است که با گذشت از جان و شهادت‌طلبی حماسه‌ای غرورانگیز را در تاریخ این ملت رقم زد، امام خمینی(ره) او را رهبر و پیشوا می‌خواند.
امام جمعه اشکذر گفت: حوادث یاد شده خشم و انزجار استکبار علیه ایران را به همراه داشته و توطئه‌های بسیاری علیه انقلاب و نظام ما طرحی شده ولی به حول و قوه الهی تاکنون نتوانستند هیچ اقدامی در این زمینه انجام دهند.
وی ادامه داد: اگر کسی به این نتیجه رسید که آمریکا و هم پیمانانش دیگر دشمن شما نیست آن روز یقین پیدا کنید که فرآن دروغ میگوید که آن روز نخواهد آمد و حرف قرآن کریم این است که دشمنی این ها از عمق وجودشان است و کینه ایی که در دل ایشان است بسیار بیشتر آن چیزی است که بروز میدهند.
طالبیان دشمنی آمریکا و پیروانانش از عمق وجود دانست و گفت:دشمنی این کشور ها نسبت به کشور ایران و هرکشور اسلامی دیگری  کم نخواهد شد و کسانی که آمریکا و همپیمانانش را دوست خود میدانند واقعا باید کور باشد البته مذاکره با آنان مشکلی ندارد ولی نباید این کشور ها را دوست خود دانست چون مطابق گفتار قرآن دشمنی آنان پایان ناپذیر است.