شناسه : 24083495


دانش‌آموختگان در مکتب عاشورا، زندگی زیر ذلت ناشی از ظلم را نمی‌پذیرند و با قامت‌های برافراشته و مشت‌های پرتوان در برابر زیاده‌خواهی‌های ستمگران و گردن‌فرازی‌های اذناب بی‌اراده‌شان می‌ایستند.

وبلاگ نبات تلخ نوشت :

چند سال عملیات تروریستی تمام معنا در سوریه و عراق، ناامنی دردناک در افغانستان، کشتار ملت به پا خاسته یمن با جنگ نیابتی سعودی‌های زبون، حمله‌های عادی شده به شیعیان عزادار در افغانستان و نیجریه و ... . تامل در گزاره‌هایی از جنس گزاره‌های فوق‌الذکر کافی است تا هر ایرانی متعهد را به ساییدن جبهه شکر بابت امنیت موجود در کشورش وادارد. مایه خوشبختی و مباهات است که علیرغم قرارگرفتن ایران اسلامی در نوک تهاجم دشمنان قسم‌خورده، تلاش‌های نظام سلطه و اذنابشان برای ناامن‌کردن کشورمان و یا دست‌کم القاء حس ناامنی با شکستی حتمی رو‌به رو شده است.

در این میان اگرچه دستگاه‌های جاسوسی دشمنان خارجی کوشیده‌اند با توسل به ایادی داخلی و منطقه‌ای‌شان و در سایه اقدامات نفوذی و خرابکاری، اوضاع را بر مردم و نظام اسلامی تنگ و تلخ کنند اما هوشیاری دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی توطئه‌های آن‌ها در این راستا را به خوبی نقش بر آب کرده است. در آخرین نمونه هم تیمی تروریستی از اتباع غیرایرانی وابسته به گروهک‌های تکفیری به همراه بیش از 100 کیلوگرم مواد انفجاری و تجهیزات متعلقه شناسایی و بازداشت شدند؛ خبری که برق شادی را بر چشمان ایرانیان نشاند و خاک نومیدی بر صورت دشمنان ایران و ایرانی پاشاند.

تامل در عملیات‌های ناکام تروریستی در ایران اسلامی و مقایسه آن با حمله‌های وحشیانه و البته بزدلانه به مراسم اخیر عزاداری شیعیان در ایام عزای حسینی(ع) در برخی مناطق چون افغانستان و نیجریه و کشمیر و ... اذهان حق‌جو را به این واقعیت می‌رساند که مشکل اصلی دشمنان قسم‌خورده با نام اسلام و مسلمانی نیست؛ بلکه آن‌ها از اسلام ناب و مکتب آزادی‌بخش سیدالشهدا(ع) واهمه دارند و در همین راستا هجمه به عاشورا و هر‌آن‌کس و هرچیز که نشانی از این مکتب حیات‌بخش به همراه دارد، جزو جدی‌ترین پروژه‌های خبیثانه آنان به شمار می‌آید.

دشمنان نیک می‌دانند که دانش‌آموختگان در مکتب عاشورا، زندگی زیر ذلت ناشی از ظلم را نمی‌پذیرند و به تاسی از پیشوای آزادگان‌ حضرت سیدالشهدا(ع)، با قامت‌های برافراشته و مشت‌های پرتوان در برابر زیاده‌خواهی‌های ستمگران و گردن‌فرازی‌های اذناب بی‌اراده‌شان می‌ایستند. از این روست که کوشیده‌اند تا چراغ هدایت و سفینه نجات سیدالشهدا(ع) را نابود کنند؛ و چون تلاششان در این مسیر ابتر مانده است، تحریف مکتب عاشورا و خالی کردن آن از محتوای واقعی و انسان‌پرور را در دستور کار قرار داده‌اند؛ تحریف‌هایی که وقتی در کنار عملیات‌هایی از جنس کشتار عزاداران حسینی(ع) قرار می‌گیرد، به خوبی پرده از مقاصد واقعی اتاق‌های فکر دشمنان برمی‌دارد؛ همان اتاق‌های فکری که مستقیم یا غیرمستقیم عملیات‌های تروریستی بر ضد جهان اسلام را برنامه‌ریزی و پشتیانی می‌کند؛ همان عملیات‌هایی که توسط داعش در سوریه و عراق و حتی اروپا انجام می‌شود؛ همان عملیات‌هایی که در افغانستان و نیجریه بر ضد عزاداران حسینی(ع) رقم می‌خورد، همان عملیات‌هایی که قرار بود در ایران اسلامی هم انجام شود و با ذکاوت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در نطفه خنثی شدند.

اقدامات تروریستی اخیر و عملیات‌های مشابه قبلی در ابعاد کوچک و بزرگ هرچه بوده و هرچه باشد، همگی در نهایت خاموش کردن چراغ «ایستادگی در برابر ظلم و ذلت» را دنبال می‌کند؛ چراغی که سیدالشهدا(ع) مصداق اتم و اکمل آن و عاشورا الهام‌بخش‌ترین مکتب برای تعلیم آن است. اما هرچه باشد، آتش عشق به این مرام و آیین سردشدنی نیست و این چراغ هدایت هیچ‌گاه ازروشنایی‌بخشی بازنخواهد ایستاد. حسین(ع) و مکتب حسین(ع) چراغی است که ایزد آن را برافروخته و بی‌گمان «چراغی را که ایزد برفروزد» خاموش‌کردنی نیست.

نویسنده: فاطمه فائزی