شناسه : 11197397


ماه های اخیر ورزش بافق با چالشی به نام مشکل مالی روبرو شده است هرچند شاید این مشکل در سالیان قبل نیز وجود داشته است اما به تازگی بیشتر خود رانشان داده است. اینبار فوتسال بافق با این معضل روبرو شده است.

وبلاگ حسام بافق نوشت :

صادق  رنجبر مربی تیم فوتسال قدر بافق طی مصاحبه ای تلفنی به خبرنگار بافق پویا گفت: تیم فوتسال بافق  در رده های بزرگسالان ، جوانان ، نونهالان  در مسابقات استانی شرکت می کند و خوشبختانه توانسته اند توانایی های خود را در معرض نمایش بگذارند به طوری که هر کدام از تیم ها در مسابقات لیگ استانی حرفی برای گفتن دارد .

وی درباره وضعیت تیم  فوتسال بافق گفت:  هفته چهاردهم  مسابقات لیگ برتر در رده بزرگسالان برگزار شده  است. مسابقات در روز های چهار شنبه و پنج شنبه هر هفته برگزار می شود.

چهارده بازی انجام دادیم که در حال حاضر در رده پنجم جدول در لیگ برتر استان قرار داریم. اگر بتوانیم در ادامه ی مسابقات شرکت کنیم میتوانیم مقام دوم یا سومی را در لیگ برتر به دست آوریم.

وی در ادامه با حالتی آکنده از ناراحتی گفت:  حق تیم بافق  سومی نیست ،با تلاش و همتی که بچه داشتند باید در جایگاه حتی اولی قرار بگیرند اما به خاطر مشکلات مالی که برای سفر جهت مسابقات داشتیم  نتیجه دو مسابقه را به راحتی از دست دادیم.

من به عنوان مربی تیم در برابر تلاش و پشتکار بچه ها شرمنده ام . همه ی این موضاعات را کنار بگذاریم مشکل مالی جدیدی است که گریبان گیر ما شده است. ما هزینه ثبت نام در ادامه  مسابقات لیگ برتر را  نتوانستیم تهیه کنیم . برای اینکار به تمام مسئولین اعم از اداره ورزش بافق ، فرماندار، شورای شهر و امام جمعه مراجعه کردیم  اما همه ی درها برای کمک به تیم بسته بود و فرمانداری تنها ۱۵۰ هزار تومان کمک کرد؛ در حالیکه شرکت در یک مسابقه در شهر ابرکوه برای ما هزینه ای بالغ بر یک میلیون تومان به دنبال دارد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تنها حامی مالی ما برای شرکت در مسابقات بیمه ایران ( نوروززاده) بوده است که ۲۵۰۰۰۰۰ تومان جهت ثبت نام  در این مسابقات را به ما  کمک کرده  است و مبلغی در حدود ۱۴۸۰۰۰۰ تومان کسر داریم. تیم سنگ آهن برای شرکت در مسابقات فوتسال در سال قبل ۸ میلیون تومان هزینه کرد تا بتواند سهمیه برای شرکت در مسابقات خریداری کند  ودر آخر هم نتیجه ای مورد پسند نگرفت  و سقوط کرد  اما تیم قدر فوتسال بافق با تلاش و شرکت در مسابقات توانسته خود را به این جا برساند.

کمتر از ۳۶  ساعت به پایان مهلت داده شده برای ثبت نام در مسابقات وقت باقی است، این مصاحبه  شاید تنها ضربه ای باشد که بتواند برای ما گلی را به همراه داشته باشد. شاید در این فرصت کم نتوانیم اسپانسری پیدا کنیم  اما بر خود واجب دانستیم تقاضای خود را اینگونه نیز مطرح کنیم تا دیگر دینی برگردن ما نسبت به هواداران فوتسال و اعضای تیم نباشد.

تیم فوتسال بافق ۹ سال است که مشغول به فعالیت است و هیچ کس تا به حال حاضر نشده کمکی  به این تیم داشته باشد و همه عدم بودجه کافی را بهانه کرده اند پس چطور برای برگزاری مسابقه بزرگ شمشیر بازی که حتی در بافق این رشته ورزشی وجود ندارد  بودجه وجود دارد ؟!

چطور هزینه های میلیونی برای شرکت در مسابقات لیگ میشود ، اما از تیم آماده و مطمئن به کسب مقام هیچ حمایتی نمیشود؟!

آن همه شعار در حمایت از ورزش پس کجا وچطور باید عملی شود؟!

نمیدانم شاید من مفهوم حمایت را نفهمیده ام و شاید هم حمایت در قالب کلمه باید باقی بماند!

فوتسال قدر-puya640