شناسه : 15991688


نخستین همایش ملی چاووشی خوانی در یزد با معرفی و قدردانی از برگزیدگان با حضور پرشور علاقه مندان در حسینیه تاریخی قلعه کهنه یزد بکار خود پایان داد.

وبلاگ ندای ندوشن نوشت :

در این آیین که معاون سیاسی و امنیتی استاندار ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد حضور داشتند در ساعات پایانی شب گذشته به پایان رسید.
بر اساس این گزارش ، جوادی نادری پور از انار ، مهرداد گل پرا از میناب، محمد حسن باغبانی از جویبار ، روح الله زارع از بوشهر ، غلام گل پرا از میناب ، احمد دهقانی اشکذری از اشکذر، محمدعلی غیاث ندوشن از ندوشن، نقی بیاتی از تفرش
، سید احمد حسینی بافقی از بافق ،غلامحسین سرافرازی از بیرجند به عنوان برگزیدگان این همایش معرفی شدند.
همچنین محمد ایران بروجردی از بروجرد ، سیدحسین میرحسینی از یزد ،حیدرغیاث ندوشن از ندوشن ، سیدعلی کمالیان از مهریز ،سیدعلی اصغر میرجلیلی از یزد، محمد خسرو پرویزی از رشت به عنوان پیشکسوتان برگزیده همایش ملی چاووشی خوانی یزد اعلام شدند.
از محمد امین فلاح از یزد و سیدمحمد مهدی موسوی زاده از تهران نیز به عنوان دو خردسال شرکت کننده در این همایش تقدیر و قدردانی شد.
در بخش پایانی همایش از حسن مفیدی معاون فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد که اخیرا به بازنشستگی مفتخر شده نیز قدردانی شد.
نخستین همایش ملی چاووشی خوانی روز دوشنبه ۲۰ مهرماه با حضور هنرمندان این رشته از استانهای مختلف کشور در حسینیه قلعه کهنه یزد آغاز بکار کرد .
در این همایش ۴۵ چاووشی خوان از ۱۸ استان کشور و ۲۵ چاووشی خوان از شهرستانهای استان یزد رقابت کردند.
همایش چاووشی خوانی برای نخستین بار در استان یزد در سال ۸۳ به صورت استانی برگزار شد