شناسه : 16965952


رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد گفت: بسیج همواره نمادی از مقاومت انقلاب اسلامی بوده و در بحران‌ها و تنگناها به دفاع از کیان انقلاب پرداخته است.

وبلاگ انعکاس اخبار منتشرشده یک خبرنگاریزدی نوشت : 

مهدی تشکری، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد سوم آذرماه در مراسم افتتاحیه پایگاه مقاومت اداری شهید چمران در محل سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد اظهار کرد: یکی از دستاوردهای برجسته و مهم انقلاب اسلامی، تشکیل ارتش گسترده اسلامی و مردمی یعنی بسیج مستضعفان بود.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) در پنجم آذر 1358، فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند و فرمودند، مملکتی که 20 میلیون جوان دارد، باید بیست میلیون ارتش داشته باشد و هنوز یک سال از صدور فرمان امام نگذشته بود که رژیم بعث عراق با هدف براندازی نظام نوپای اسلامی و با حمایت استکبار جهانی، علیه ایران دست به حمله همه جانبه زد و بسیجیان با تقدیم خون خود، نهال نوپای انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و حماسه‌ها و رشادت‌های بی‌سابقه‌ای آفریدند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد گفت: از مهم‌ترین ویژگی‌های بسیج، اسلامی و مردمی بودن آن است و بسیج نهایت تجلی و بروز یک ارتش مردمی و عالی‌ترین مرتبه تعامل نیروهای مسلح یک کشور با توده مردم است.

تشکری افزود: از دیگر ویژگی‌های مهم اعضای بسیج، اخلاص، ایثار، صفای روحی و باطنی آنها است و بدون چشمداشت مالی و حقوقی به یک مجموعه آگاه، متعهد، بصیر و بینا به مسائل کشور و به نیاز ملت، تبدیل می‌شوند و بسیج و بسیجی با انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن به هم گره خورده و در هم تنیده‌اند و بسیج همواره نمادی از مقاومت انقلاب اسلامی بوده  و در بحران ها و تنگناهی به دفاع از کیان انقلاب پرداخته است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد گفت: نمونه عینی جانفشانی بسیج در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس است که بسیجیان برای دفاع از میهن اسلامی ایران و انقلاب حضور یافتند و اکنون نیز در همه صحنه‌ها حضور داشته و در اه دفاع از آزادی و اسلام و ولایت از هیچ کوششی فروگذاری نکرده و همه چیز خود را تقدیم خواهند کرد.

محمدحسین قرقچیان، جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد نیز در این مراسم گفت: هفته بسیج فرصتی است برای یادآوری‌های مفاهیم اصیل بسیج و نگاهی به کارکردهای این نهاد مردمی که همواره به مسئولیت‌های خویش در برابر انقلاب عمل کرده است.

وی افزود:  مقام معظم رهبری در مورد بسیج فرموده‌اند، بسیج عبارت است از مجموعه‌ای که در آن پاکترین انسان‌ها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور جمع شده‌اند.

وی ادامه داد: بسیج عبارت است از تشکیلاتی که در آن افراد متفرق و تنها، به یک مجموعه عظیم و منسجم، به یک مجموعه آگاه، متعهد، بصیر و بینا به مسائل تبدیل می‌شوند و این مجوعه  همواره دشمنان  را بیمناک و دوستان را امیدوار کرده است و  تا زمانیکه با بصیرت و تحت فرمان مقام عظمای ولایت باشیم، همه توطئه‌های دشمنان به فضل خداوند ناکام خواهد ماند.

جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پایگا مقاومت اداری سازمان قضایی نیرهای مسلح استان یزد یکی از اولین پایگاه‌های مقاوت در سطح کشور است، گفت: این پایگاه تحت نظارت بسیج کارمندان سپاه الغدیر استان فعالیت خواهد کرد و انشاءالله با همدلی و پشتکاری که وجود دارد نسبت به عضوگیری در سراسر استان از این نهاد اقدام خواهد کرد.

قرقچیان افزود: به‌مناسبت هفته بسیج و در این هفته 2 پایگاه بسیج اداری دیگر نیز تا پایان هفته در سراسر استان افتتاح خواهد شد که در محل شهرداری  و همچنین در دانشگاه آیت‌الله حایری شهرستان میبد خواهد بود.

جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: در حال حاضر در استان یزد بیش از 200 پایگاه مقاومت اداری وجود دارد که در راستای جذب و سازماندهی و انسجام‌بخشی نیروهای کارمند و بسیج فعالیت می‌کنند و همچنی در راستای کمک به دولت نیز فعالیت‌های خوبی را انجام داده‌اند.

یادآوری می‌شود در این مراسم مهدی دهقان به عنوان فرمانده پایگاه مقاومت شهید چمران سازمان قضایی نیروهای مسلح استان یزد معرفی شد.