شناسه : 11815845
در حاشیه ادعای استاندار محترم


در یکی از آخرین موارد، معاون شما و فرماندار شهرستان اردکان، دوشادوش وی در مراسم عید دیدنی در اردکان حضور می‌یابند و بدین‌ وسیله مراتب احترام «عملی» خود به «قانون» را به نمایش می‌گذارند. طبیعی است وقتی سخنگوی دستگاه قضائی به طور رسمی حتی انتشار تصاویر شخص خاصی را مممنوع و «جرم» اعلام می‌کند، به طریق اولی حضور مسئولان ارشد استان دوشادوش وی در مراسم غیرقابل قبول است؛ واقعیتی که متاسفانه زیرمجموعه‌های شما به راحتی نادیده می‌گیرند!

به گزارش یزد رسا، استاندار محترم یزد در آخرين جلسه شوراي برنامه‌ريزي استان در سال 93 گفته است: يكي از  شاخص‌هاي بسيار چشمگير در سال 93 بحث قانون مداري بود كه تمام همكاران در مسائل مختلف اجرايي شان مباني قانوني را مد نظر داشتند و تلاششان اين بود كه بر محور قانون حركت كنند.

 

سيد محمد ميرمحمدي ادامه داده است: خوشبختانه مديران ما تفكر سيستمي دارند و اين تفكر ايجاب مي كند اجزاي سيستم همه در تعامل و در ارتباط با هم عمل كنند به همين دليل اين هماهنگي و انسجام در استان وجود دارد.

ایشان در جلسه فوق‌الذکر از مسائل دیگری نیز سخن به میان آورده که قابل تامل است؛ اما برای نمونه و از باب «مشت نمونه خروار» می‌توان به ادعای قانون‌مداری اشاره کرد.

 

جناب استاندار محترم!

 

شما در حالی از مبانی قانونی سخن می‌گویید که خود در سال گذشته در یک «هنجارشکنی آشکار» به دیدار شخصی شتافتید که به دلیل «رویکرد ناجوانمردانه»‌اش در سال 88، دیگر در نظام اسلامی جایگاهی ندارد و سیاست رسمی نظام، بهاندادن و مطرح نشدن وی است.

 

گویا شما فراموش کرده بودید که استاندار «نظام جمهوری اسلامی» هستید و وظیفه شرعی و قانوی شما احترام گزاردن به حریم‌های ترسیم‌شده توسط مسئولان ارشد نظام است.

 

 جالب بود شما به دیدار وی شتافتید و «سایت رسمی استانداری» هم با شوق و ولعی عجیب، این دیدارتان را با تصاویرمربوطه منعکس کرد! به راستی آن دیدار شما و شخصی که با رفتار نسنجیده‌اش در دوران پرتلاطم فتنه، قلب رهبر نظام و مردم متدین را جریحه‌دار ساخته بود، در قاموس قانونمداری مورد ادعایتان چگونه توجیه می‌شود؟!

 

جالب‌تر این‌که هرچند پس از واکنش‌های نیروهای انقلابی در استان از جمله استدلا‌ل‌های منطقی «یزد رسا»، سایت استانداری اقدام به حذف آن تصاویر کرد، اما رویکردهای بعدی سایت استانداری و همکاران ارشد شما نشان داد که حذف تصاویر مربوطه در سایت استانداری، نه از روی تنبّه، بلکه تنها «واکنشی منفعلانه» در برابر انتقادهای مستدل نیروهای قانون‌مدار بوده است و شما و همکارانتان همچنان بر تداوم رویه تاسف‌برانگیز سابق اصرار دارید. نمونه‌اش تلاش برای مطرح کردن شخص موردنظر به هر بهانه‌ای بود و پوشش گسترده اخبار مراسم مربوط به درگذشت همشیره رئیس دلت اصلاحات همراه با انتشار تصاویر خاص، هم در این راستا ارزیابی می‌شود.

 

 

در یکی از آخرین موارد، معاون شما و فرماندار شهرستان اردکان، دوشادوش وی در مراسم عید دیدنی در اردکان حضور می‌یابند و بدین‌ وسیله مراتب احترام «عملی» خود به «قانون» را به نمایش می‌گذارند.

 

طبیعی است وقتی سخنگوی دستگاه قضائی به طور رسمی حتی انتشار تصاویر شخص خاصی را مممنوع و «جرم» اعلام می‌کند، به طریق اولی حضور مسئولان ارشد استان دوشادوش وی در مراسم غیرقابل قبول است؛ واقعیتی که متاسفانه زیرمجموعه‌های شما به راحتی نادیده می‌گیرند!

 

 

جناب آقای استاندار!

ای کاش می‌توانستیم همچنان که به شخصیت‌های برجسته استان همچون آيت‌الله خاتمی، شهید صدوقی، آيت‌الله ناصری، آيت‌الله مدرسی، آيت‌الله مصباح، آیت‌الله اعرافی و دیگر بزرگان دیارمان افتخار می‌کنیم، به وجود خاتمی هم به عنوان هم‌استانی مباهات کنیم؛ اما افسوس که رفتار و مواضع وی بخصوص در دوران پرتلاطم فتنه، چنان از دایره شرع و قانون دور شد که او دیگر جایگاهی در نظام جمهوری اسلامی ندارد.

 

برای ما باعث تاسف و البته شرم است که هم‌استانی‌مان به دلیل لجاجت‌های نابخشودنی در فتنه،‌ حتی اجازه نیابد به ملاقات رهبرمان برود؛ آن هم رهبری که  بدخواهان داخلی و خارجی نیز لاجرم از «شرح‌صدر» و «عطوفت» مثال‌زدنی‌اش سخن می‌گویند؛ همان رهبری که پیام محبت‌آمیزش به مناسبت درگذشت آيت‌الله منتظری علیرغم آن‌همه جفایی که از وی در دوران حیاتش دید، دوست و دشمن را مبهوت خلوص و  نگاه رئوفانه خویش کرد.

 

 برای ما مایه تاسف است که هم‌استانی‌مان با رویکرد لجوجانه خویش در سال 88 و شراکت در جرم سنگین موسوی و کروبی، زمینه جری‌تر شدن دشمنان قسم‌خورده نظام و ریخته‌شدن خون مظلومان بی‌گناه را فراهم ساخت و با وجود فرصت‌یافتن برای جبران مافات و بازگشت به دامان نظام، حاضر نشد دست از لجاجت بردارد و به واقعیت‌ اذعان کند.

 

ما نیز بسیار مشتاق بودیم تا خاتمی فراتر از لقلقه زبان و پیام، عملا در دایره نظام و انقلاب باقی می‌ماند، اما افسوس که چنین نشد و تردیدی نیست که نظام اسلامی و رهبر عالیقدرمان را بر امثال وی ترجیح می‌دهیم.

 

ما تردید نداریم که رهبر فرزانه‌مان به چیزی جز اسلام و مصالح عالی ملت نمی‌اندیشد و هرچند از جفاها در حق خویش می‌گذرد؛ اما در دفاع از نظام اسلامی به عنوان خون‌بهای هزاران هزار شهید به خون تپیده با احدی تعارف ندارد.

 

جناب استاندار!

در سال 94 بکوشید تا فراتر از ادعاهای اتوکشیده، در عمل هم قانون‌مداری پیشه کنید و این مهم را به همکارانتان هم گوشزد نمائید.