شناسه : 12230349


هرچند كه حرمين شريفين ارث پدري آل سعود نيست و آنان موظفند امكانان سفر زائرين مسلمان جهان را براي زيارت خانه خدا فرهم نمايند ولي در شرايط فعلي بنظر ميرسد مردم بايد در اين رابطه تجديد نظر نمايند .

وبلاگ ریحانه الرسول نوشت :

در حاليكه گستاخيهاي مقامات عربستان سعودي در رابطه با ايران اسلامي هر روز تشديد ميشود ، اما برخي از هموطنان با سفرهاي مكرر به حج عمره ، ميلياردها دلار را به جيب شاهزادگان سعودي سرازير ميكنند .

 arab2

 در طي ساليان گذشته گستاخيهاي عربستان سعودي در رابطه با ايران ، به شدت ادامه داشته و هر روز تشديد ميشود ، اين در حاليست كه برخي از هموطنان با سفرهاي مكرر به آن كشور ، حجم بالايي از درآمد ملي را به جيب شاهزادگان سعودي سرازير ميكنند ، وجوهي كه صرف شرارت در منطقه ميشود .

arab

هرچند كه حرمين شريفين ارث پدري آل سعود نيست و آنان موظفند امكانان سفر زائرين مسلمان جهان را براي زيارت خانه خدا فرهم نمايند ولي در شرايط فعلي بنظر ميرسد مردم بايد در اين رابطه تجديد نظر نمايند .

ليست سياه اقدامات خصمانه عربستان در رابطه با ايران بسيار بلند بالا است كه ذيلا به برخي از آنها اشاره ميكنيم :

1 - حمايت مالي ، سياسي و تسليحاتي از گرهكهاي تكفيري در منطقه

2 - حمله به مقدسات شيعه با انتشار جزوات ، كتب ، مقالات و بيانات مختلف

3 - مداخله در بازار جهاني نفت با هدف كاهش شديد قيمت و فشار بر ايران

4 - اظهارات مداخله جويانه در امور داخلي ايران تا آنجا شبكه العربيه ، اخيرا با انتشار مطلبي خواستار جدايي خوزستان از ايران و خدا حافظي ايرانيان با نفت شد . بدنبال اين اظهارات ، اشرار وابسته به آن رژيم ، با حمله به پاسگاهي در شهر حميديه ( 25 كيلومتري شهر اهواز ) تعدادي از نيروهاي انتظامي را بشهادت رساندند .

5 - " شيخ صالح آل طائب " خطيب جمعه مسجد الحرام ، اخيرا ايران را محور شرارت ناميد ، كاردار آن كشور در لبنان نيز اظهاراتي مشابه را بيان كرده است .

6 - مداخله در بحرين به منظور سركوب شيعيان آن كشور .

7 - سركوب اعتراضات شيعيان شرق عربستان و دستگيري شيخ نمر باقرالنمر روحاني برجسته شيعه

8 - تجاوز نظامي به يمن و به خاك و خون كشيدن زنان و كودكان با هدف مقابله با شيعيان الحوثي در آن كشور .

9 - توهين به زوار ايراني در گيتهاي فرودگاهي عربستان با اقداماتي مثل انگشت نگاري ، اسكن عكس و مدارك ، بازرسي بدني و .. و در مواردي برهنه كردن زوار .

10 - تجاوز شنيع اخير ماموران عربستان به دو نوجوان ايراني : ماجرا از آنجا آغاز شد كه مأموران بازرسي فرودگاه، دو پسر نوجوانان ايراني را براي بازرسي به اتاقي منتقل كردند و وقتي يكي از ايشان از بازجويي بازگشت ، اطرافيانش متوجه تغييرات عجيبي در وي شدند ؛ تغييراتي كه با چند سؤال و جواب ، به شكسته شدن بغض نوجوان منجر شد و پرده از حقيقت سياهي برداشت كه براي شنوندگان ماجرا هم قابل هضم به نظر نمي‌رسد، چه برسد به آن نوجوانان و خانواده‌هايشان.

11 - و آخرين اقدامي كه امروز صورت گرفت ، ممانعت از فرود هواپيماي حامل زائران اصفهاني در آن كشور و اجبار هواپيما به ترك آسمان عربستان

12 و .....................

به نظر شما ، هنوز هم بايد به عربستان سفر كرد ؟