شناسه : 15741139
پیام بانوان یزدی در پی فاجعه منا:


بانوان یزدی در پی فاجعه منا بی کفایتی قطعی دولت عربستان سعودی و ضعف در مدیریت مراسم حج تمتع را دلیل اصلی وقوع این رخداد غم بار بیان کردند و خواستار عزم جدی حکومت های اسلامی بر پیگیری این موضوع در ابعاد شدند.
پیام بانوان یزدی در پی فاجعه منا:

یزد بانو نوشت :

در این گزارش خبرنگار ما نظر چند تن از بانوان یزدی را در خصوص فاجعه منا جویا شده است که در ادامه می خوانید؛ یادمان باشد مشت نمونه خروار بوده و امیدواریم متولیان امر نگذارند خون حاجیان پایمال شود.

بانوی یزدی اکرم اعظمی اذعان کرد: سال های زیادی از برگزاری مناسک حج می گذرد و پیش آمدن چنین حادثه ای قطعا طبیعی نبوده و آل سعود در برابر این فاجعه باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: دشمنان اسلام آرزو دارند تا مراسم حج برچیده شود؛ از اینرو باید حکومت های اسلامی عزم جدی بر پیگیری این فاجعه در ابعاد مختلف باشند.

دیگر بانوی یزدی معصومه میرجلیلی با بیان اینکه کاری که سعودی ها انجام داده‌اند کاری بود که یزید در صحرای کربلا انجام داد، خاطر نشان کرد: دولت، مردم و رسانه ها باید تمام همت خود را به کار گیرند و به دنیا بفهمانند که آل سعود چه جنایتی را مرتکب شده است.

مرضیه فروغی فر ضمن عرض تسلیت به همه خانواده‌های داغدار این حادثه غم‌انگیز وبه امید شفا یافتن زخمی‌ها وپیدا شدن گمشدگان ابراز امیدواری کرد: حکومت عدل الهی امام زمان(عج) هر چه زودتر برپا شده حرم امن الهی از دست وهابی‌ها نجات پیدا کند.

 

بانو صادقیان با تاکید بر بکارگیری توان دستگاه‌های مسئول برای رسیدگی به وضعیت مجروحان و مشخص نمودن وضعیت مفقودان حادثه و همچنین انتقال جانباختگان به کشور اذعان کرد: ملت ایران با پشتیبانی از ولایت فقیه و همبستگی اعتراض جدی خود را به گوش جهانیان برسانند.

زهرا دهقان می گوید: حادثه دلخراشی که در منا اتفاق افتاد دل همه مسلمانان جهان مخصوصا دل امام زمان(عج) ونائب برحق ایشان امام خامنه‌ای را به درد آورده است.

وی ادامه داد: دولت سعودی به جای تمرکز نیروها بر برقراری امنیت مراسم حج، بر سرکوب مردم در بحرین و کشتار در یمن متمرکز بود و این باعث شد تا فاجعه منا رخ دهد.

زهرا طاهری اعتراض خود به بی تدبیری سعودی ها در اداره مناسک حج را اعلام کرد و اذعان کرد: مسلمانان خود باید به داد خودشان برسند؛ چرا که سازمان ملل کاری انجام نخواهد داد.

وی تصریح کرد: در مراسم امسال بیش از اینکه توجه به برقراری نظم و امنیت باشد بر مدیریت سیاسی و عدم اعتراض مردم از جمله حاجیان مصر و بحرین نسبت به حکومت هایشان و عدم شعار علیه آمریکا و رژیم صهیوینستی تمرکز شده بود.

بانوی یزدی زهرا جلالی نیز با تاکید بر بی کفایتی آل سعود در اداره مناسک حج، خاطر نشان کرد: آل سعود قدرت رؤیارویی مستقیم با ایران را ندارد ومثل قرون وسطی از پشت به ما خنجر می‌زند.

وی ادامه داد: اگر یک خارجی در ایران کشته شود مثل بمب صدا می‌کند اما این تعداد زائرمسلمان که در منا کشته شدند ولی سعودی ها پاسخگو نیستند و به فرافکنی متوسل شده اند.