شناسه : 22738886


دولت‌مردان دستاوردهای دولت یازدهم را به طور مشخص و مصداقی ارائه نمی‌دهند تا رسانه‌هایی که از این دستاوردهای بی‌اطلاع هستند، آن‌ها را پوشش دهند و اگر رسانه‌هایی هم باشند که بخاطر مخالفت با دولت حاضر نباشند دستاوردهای دولت را پوشش دهند، حداقل حجت برای آن‌ها تمام شده باشد.

وبلاگ " شبکه های اجتماعی " نوشت :

بدون شک در دولت یازدهم هم فعالیت‌ها و اقداماتی صورت گرفته که قابل تقدیر است و این چیزی نیست که قابل انکار باشد. پذیرفته نیست که اگر فرد یا جریانی منتقد دولت است، صرفا نقاط ضعف را ببیند و از بیان نقاط قوت دولت اجتناب کند. البته در این مسیر خود دولت هم مقصر است، چرا که دولت‌مردان دستاوردهای دولت یازدهم را به طور مشخص و مصداقی ارائه نمی‌دهند تا رسانه‌هایی که از این دستاوردهای بی‌اطلاع هستند، آن‌ها را پوشش دهند و اگر رسانه‌هایی هم باشند که بخاطر مخالفت با دولت حاضر نباشند دستاوردهای دولت را پوشش دهند، حداقل حجت برای آن‌ها تمام شده باشد. در واقع آنچه از دولتی‌ها شاهد بوده‌ایم بیشتر هجمه به دولت قبل بوده و اگر جایی هم خواستند دستاوردهای دولت یازدهم را بیان کنند به بیان کلیاتی در این رابطه اکتفا کرده‌اند و حاضر نشده‌اند به طور مصداقی و مشخص دستاوردهای دولت را فهرست کنند.

البته یکی از دلایلی که موجب شده دست دولت‌مردان در بیان دستاوردهای دولت یازدهم خالی باشد، این است که علیرغم برخی اقدامات قابل قبول و مثبتی که در سه سال اخیر صورت گرفته؛ اما مع‌الاسف به طور کلی دولت یازدهم کارنامه‌ای ندارد که قابل دفاع باشد و انصافا اگر قرار باشد واقع‌بینانه به مسئله نگاه کنیم، در این چند سال شاهد اقدام برجسته‌ی خاصی از دولت یازدهم نبوده‌ایم. این واقعیتی است که حتی خود حامیان دولت هم در مواردی ناگزیر به اذعان به آن شده‌اند. مسئولین دولتی مدام بر برجام تاکید می‌کنند و برجام را دستاورد دولت می‌دانند این در حالی است که وضعیت برجام مشخص است. اگر در گذشته در هفته دولت شاهد افتتاح طرح‌های کلان در سراسر کشور بودیم، متاسفانه در چند سال اخیر، سخنرانی و وعده‌های دولت‌مردان، برجسته‌ترین رخداد هفته دولت بوده است.

به عنوان نمونه همین چند روز قبل سخنگوی دولت که به مناسبت هفته دولت به یزد سفر کرده بود  صرفا به بیان کلیاتی بسنده کرد و بدون اینکه به مصادیق دستاوردهای دولت ورود کند، مراسم را ترک کرد. یا مسئولان استان در حالی به افتتاح برخی پروژه‌ها می‌پردازند که نمایشی بودن آن کاملا مبرهن است یا پروژه‌های مربوط به بخش خصوصی را به نام دولت و در هفته دولت افتتاح می‌کنند.

همه‌ی این اقدامات نمایشی در حالی است که در همین استان یزد، در روزهای آغازین هفته دولت و در حالی که مسئولان استان سرگرم برگزاری کنسرت در شهر تفت بودند، شاهد تجمع کارگران کارخانه کاشی احسان میبد در اعتراض به عملی نشدن وعده‌های داده شده به آن‌ها بودیم.

رهبر معظم انقلاب در دیدار چند روز قبل با اعضای هیئت دولت، ضمن توصیه به دولت‌مردان جهت اجتناب از ورود به حواشی و بازی‌های انتخاباتی، به آن‌ها یادآور شدند بهترین تبلغ برای دولت در راس کار عمل آن دولت است. اگر همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند، مسئولان دولتی در سراسر کشور از جمله در استان یزد به جای سرگرم کردن خود به مسائل حاشیه‌ای و نمایشی، به معنای واقعی به مردم خدمت کنند و برای حل وفصل معضلات جامعه گام بردارند؛ رضایت مردم را به دنبال خواهد داشت. مسئولان استان باید توجه داشته باشند، که مانور بر روی مسائل حاشیه‌ای هرچند ممکن است برای مدتی افکار عمومی را از واقعیت‌های دولت منحرف کند اما در بلند مدت آورده‌ای برای آن‌ها نخواهد داشت. لذا اینکه مسئولی در استان با افتخار برگزاری کنسرت را دستاورد دولت می‌نامد، باید به این مهم نیز توجه داشته باشد که در شرایطی که مردم با مشکلات عدیده‌ای چون بیکاری، گرانی، تعطیلی مدام کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و... دست وپنجه نرم می‌کنند؛ مسئله‌ای چون برگزاری کنسرت نمی‌تواند دغدغه‌ی آن‌ها باشد و برایشان قابل قبول نیست که مسئولین آن را به عنوان دستاورد دولت معرفی کنند.

نویسنده: ارسلان پورذهبی