شناسه : 12106631


زنگ خطری که صدایش را هیچکس نمی خواهد بشنود! هشتاد هزار افغانی در ورزشگاه آزادی یکصدا تیم امیدشان را تشویق کردند! برد پرگل و غریبانه امیدها در آزادی

وبلاگ توفان یزد نوشت :

قدرت نمایی افاغنه در آزادی
اینک و پس از آن حضور باورنکردنی و قدرتمندانه هشتاد هزار «افغانی» در ورزشگاه «آزادی» به بهانه تشویق «تیم ملی فوتبال امید افغانستان»، افاغنه تهران نیز قدرت پنهان خود را باور کردند.
اینک می دانند که چقدر زیاد هستند و در پی هر حادثه ای دیگر تنها نیستند.
دولت و مسئولان محلی می بایست، خطر افاغنه را که از رشد جمعیتی بالایی نیز برخوردار می باشند، خیلی جدی بگیرد.
دیروز دهها هزار افغانستانی ساکن ایران که کار و درآمد مکفی  دارند، و گرسنه نبودند و شکمشان سیر بود، به ورزشگاه آزادی رفتند تا تیم ملی فوتبالشان را تشویق کرده و وفاداری خود را به پرچم کشور افغانستان نشان دهند! در روزی که تیم ملی امید ایران، در خانه و وطن خود غریبانه و در  میان تشویق تنها سیصد نفر به میدان رفت!!!
افغانستانی هایی هم که در ایران دنیا آمده و رشد کرده و بزرگ شده اند، دیروز نشان دادند که همچنان خود را افغانستانی و غیر ایرانی دانسته و مدافع وطنی هستند که الان در جنگ  است، و اما همیشه وضعیتش چنین نخواهد بود!
تجمع دیروز افاغنه در ورزشگاه آزادی شاید پر تجمع ترین حضور افانستانی ها در یک جای عمومی باشد. هشتاد هزار نفر جمعیت، هر شعاری می توانست بدهد و اگر این جمعیت برای تخریب و یا هر حرکتی روانه سطح شهر می شد، پیامدهایش را چه کسی می توانست حدس بزند!؟
اگر امروز یک تیم محلی فوتبال افغابستان و یا تیم امیدشان برای مسابه  با یک تیم یزدی به ورزشگاه شهید نصیری بیاید، آیا دیگر جایی برای یزدی ها در سکوی تماشاچیان خواهد بود!؟
مدیران و مسئولان ایران اسلامی! حضور ناباورانه افاغنه در ورزشگاه آزادی تهران را تجزیه و تحلیل کنید، اکثر آنانی که آمدند، نمی توانستند که چقدر خواهند شد، و اما امروز دیگر  قدرت خود را می دانند!
تبصره اول:  آزادی در اختیار افغانها!
تیم ملی المپیک ایران با 6 گل افغانستان و هواداران پرشمارش را بدرقه کرد.بنام حق
به گزارش ایسنا، در ادامه هفته سوم مرحله گروهی مقدماتی المپیک 2016، از گروه C تیم ملی المپیک ایران از ساعت 17 در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی افغانستان رفت که این دیدار در پایان، با برتری 6 بر صفر ایران به پایان رسید.
برای ایران در این دیدار سردار آزمون(11 و 74)، محمد مرادمند (24) ،میلاد کمندانی (28)، علیرضا جهانبخش (38) و روزبه چشمی (60) گلزنی کردند.
در نیمه نخست این دیدار، یاران ایران بازی تهاجمی را ارائه کردند و توانستند فرصت های زیادی را روی دروازه حریف خلق کنند اما بی‌دقتی آنها و واکنش‌های خوب دروازه‌بان افغانستان باعث شد در این نیمه تعداد گل‌ها از عدد 4 بالاتر نرود.
در آغاز نیمه دوم شاگردان خاکپور به بازی هجومی خود ادامه دادند و توانستند دو بار دیگر دروازه افغانستان را باز کنند. این در حالی بود که فرصت‌های متعدد دیگری روی دروازه افغانستان خلق شد اما همه آنها از دست رفتند.
تیم ملی امید ایران امروز با ترکیب محمدرضا اخباری، محمد مرادمند، روزبه چشمی، علیرضا جهانبخش (64 بهنام برزای)، سردار آزمون، شاهین ثابقی، احمد نورالهی، میلاد کمندانی، حسین فاضلی، میلاد محمدی و علی عبدالله زاده (56 احسان پهلوان) به میدان رفت.
این دیدار در حضور نزدیک به 80 هزار هوادار افغانستانی و تنها 100 هوادار ایرانی برگزار شد.
تیم ملی المپیک ایران در حال حاضر با 9 امتیاز، 14 گل زده و بدون گل خورده در صدر قرار دارد و عربستان با 7 امتیاز در رده دوم است.
تبصره اول:
تبصره دوم: