جدیدترین اخبار یزد

کنترل مگس مدیترانه ای با تولید ماده دفع کننده آفت

ماده دفع آفت مگس مدیترانه‌ای به همت شرکت‌های دانش بنیان تولید و به زودی روانه بازار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، مديرکل مبارزه با آفات عمومي سازمان حفظ نباتات کشور در نشست مسئولان جهاد کشاورزی استان یزد با اشاره به اینکه سالانه حجم زیادی از محصولات باغی به دلیل آفت مگس مدیترانه نابود می شوند، گفت: پیش از این مواد جلب کننده آفت از خارج به کشور وارد می شد اما به دلیل تحریم های اخیر، خوشبختانه اين مواد به تازگی با تلاش شرکتهای دانش بنيان کشور توليد و آزمايش شده استو به زودی روانه بازار می شود.

معین افزود: در کنار کنترل آفت، کشاورزان نیز باید توجیه شوند که این کار با همکاری بسيج و ائمه جماعات اثربخش تر خواهد بود.
معاون توليدات گياهی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد هم در این نشست گفت: در سالهای گذشته با گرم شدن هوا اين آفت در استان خساراتی به باغ های ميوه وارد کرده و امسال هم از خرداد ماه اين آفت مشاهده شده است که در حال مبارزه با آن هستيم.

تولید ماده دفع کننده آفت مگس مدیترانه ای درکشورملانوري افزود: با اقدامات خوبي که انجام شده پيش بينی می شود امسال این معضل در استان يزد برطرف شود.
در اين نشست مديران جهاد کشاورزي و کارشناسان حفظ نباتات شهرستانها، درخصوص اقدامات انجام شده براي مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای توضيحاتی ارائه کردند.
مبارزه مکانيکی، استفاده از مواد جلب کننده، طعمه پاشی، ايجاد ايستگاههای رديابی، برگزاری دوره های آموزشی، مشاوره انفرادی به باغداران، نشست های هم انديشی با بخشداران و دهياران، همکاري با بسيج و ائمه جماعات نيز از اقدامات انجام شده براي مبارزه با اين آفت است که در اين نشست مطرح شد.
مگس ميوه مديترانه اي که با نامهای مگس ميوه يا مگس مرکبات گفته می شود يکی از آفات مهم و خطرناک ميوه است.

اين آفت حدود 1000 گونه محصول گياهي را تهديد می کند و از اين بين هلو، زردآلو، گلابی، گوجه، سيب، آلو، توت، به، انگور، خرمالو، انار، انجير و مرکبات را بيشتر تهديد می کند.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*

تماس با ما | RSS | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پایگاه خبری یزد تو محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است