جدیدترین اخبار یزد

تعطیلی مدارس غیردولتی زنگ خطری برای سیستم آموزشی یزد

رئیس شورای موسسان مدارس غیردولتی استان یزد: سال گذشته هشت مدرسه غیردولتی در یزد تعطیل شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ مرکز یزد، هاشمی در نشست شورای آموزش و پرورش استان يزد با اشاره به اينکه اگر فکری برای حمايت مدارس غیردولتی برداشته نشود، 17 مدرسه تعطيل می شود، گفت: تعطيلی هر مدرسه غير دولتی بيکاري 12 تحصيل کرده و سرازير شدن دانش آموزان اين مدارس به سوی مدارس دولتی را به دنبال دارد که زنگ خطری برای سیستم آموزشی استان یزد است.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد نیاز مدارس غیردولتی باید با استفاده از تسهیلات بانکی رفع شود، افزود: متاسفانه مدارس غیردولتی از این تسهیلات بی بهره اند.

رييس شورای هماهنگی موسسان مدارس غیر دولتی استان یزداختصاص وام اشتغال زایی به گروهای خدمات آموزشی در یزد تعداد مدارس غير دولتي را 288 مدرسه اعلام کرد و گفت: این مدارس کار آموزش 33 هزار و 500 دانش آموز را برعهده دارند.
استاندار يزد یزد هم در اين نشست با تاکيد بر اهميت مدارس غيردولتی در بحث آموزش دانش آموزان، برای رفع مشکلات این مدارس در زمینه تسهیلات بانکی قول مساعد داد.

طالبی گفت: اگر در بخشنامه های قانونی در زمينه ارائه تسهيلات به مدارس غيردولتی، دچار اشکال و ابهام باشد، درخواست اصلاحيه خواهيم داد.
مشکلات مسکن معلمان استان یزد از دیگر مباحث این نشست بود و قرار شد شورای آموزش و پرورش از طريق شورای مسکن پيگيری لازم را انجام دهد.
همچنين در اين نشست برنامه های آموزش و پرورش برای بازگشايی مدارس در سال تحصيلی جدید بررسی شد. 

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*

تماس با ما | RSS | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پایگاه خبری یزد تو محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است