جدیدترین اخبار یزد

برگزاری 1000 ازدواج دانشجویی در یزد


به گزارش یزدی نیوزحجت الاسلام «مهدی حرزاده» با بیان این‌که امسال حداقل 500 نفر از خانواده‌های دانشگاهیان یزد به عتبات اعزام شدند، اظهارکرد: یزد در این زمینه با وجودی که جمعیت زیادی ندارد، همیشه رتبه‌های بالا در زمینه اعزام افزاد به عتبات را کسب کرده است .


وی ازدواج دانشجویی را از جمله اقدامات فرهنگی شاخص در دانشگاه‌های استان دانست و افزود: بالغ بر یک هزار نفر ازدواج دانشجویی داشتیم که همه این افراد زمینه تشرفشان به مشهد مقدس فراهم شده است .


مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد‌ فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی را از دیگر برنامه‌های انجام شده دانست و گفت: بخش قابل توجهی از اساتید در برنامه‌های معرفتی شرکت می‌کنند .


این مقام مسئول تصریح کرد: در ترم گذشته 150 کلاس یا گروه معارف داشتیم که بالغ بر هفت هزار نفر در این کلاس‌ها شرکت کردند و از مباحث مطرح شده توسط اساتید تخصصی آن بهره‌مند شدند .


حرزاده بیان کرد: با توجه به ضرورت بررسی تاثیرگذاری این کلاس ها، آزمون‌های پیش از دوره و بعد از پایان دوره انجام و مشخص شد که این کلاس‌ها و دوره‌های معارف تاثیر بسیار زیادی داشته است .


وی دانشگاه‌ها را یکی از انقلابی ترین و بهترین محیط‌های اجتماعی در کشور دانست و بیان کرد: بهترین نیروهای انقلابی جامعه ما امروز در دانشگاه‌ها حضور دارند و ظرفیت بسیار گسترده ای در این زمینه فعال هستند .


مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد‌ به تهاجم فرهنگی گسترده دشمن اشاره کرد و گفت: با وجود این حجم از تهاجم فرهنگی دشمن، اینطور نیست که وضعیت فرهنگی ناامید کننده‌ای داشته باشیم و دانشجویان افراد متدینی هستند .


منبع:ایسنا یزد

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*

تماس با ما | RSS | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پایگاه خبری یزد تو محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است