جدیدترین اخبار یزد

بررسی طرح جامع، تفصیلی و حریم شهر‌های شهرستان یزد

رئیس شورای اسلامی شهرستان یزد: طرح تفصیلی شهر یزد باید به صورت کلی و با در نظر گرفتن منافع همه مناطق شهر در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، رئیس شورای یزد در نشست شورای اسلامی این شهرستان گفت: محقق نشدن رعایت حریم شهرها، ساخت و ساز‌های حریم، اجرای طرح تفصیلی با هماهنگی شهرداری ها و تخصیص هزینه پساب به شهرداری‌های هر شهر از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.

حمیدرضا قمی با اشاره به اینکه هزینه دفع فاضلاب از مردم گرفته می‌شود افزود: پساب فاضلاب باید در خود شهر هزینه شود و اگر قرار است این آب از اکوسیستم شهر یزد خارج شود چرا مردم باید هزینه آن را بپردازند.
وی افزود: وزارت نیرو باید همکاری لازم را برای مشارکت بخش خصوصی انجام دهد تا در این زمینه به شهرداری‌ها کمک شود.
رئیس شورای شهرستان یزد در ادامه با اشاره به حریم شهر‌ها گفت: طرح تفصیلی شهر یزد باید به صورت کلی و با در نظر گرفتن منافع همه مناطق شهر در نظر گرفته شود، مدت زیادی است که این طرح تهیه شده اما شامل توسعه همه شهر‌های زیرمجموعه شهرستان یزد نمی‌باشد.
در این نشست قرار شد کمیته مشترکی بین شهرداری‌ها و شورا‌های شهر‌های شهرستان یزد با محوریت معاون عمرانی استانداری و با حضور مسئولان مربوطه، به منظور بازنگری و تسریع کار پیگیری شود.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*

تماس با ما | RSS | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پایگاه خبری یزد تو محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است