جدیدترین اخبار یزد

امید آفرینی، اولویت کاری صدا و سیما

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد: صدا و سیما در کنار بیان ضعف‌ها، تلاش‌های مسئولان را هم منعکس می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، احمد پهلوانیان در دیدار مدیران صدا و سیمای مرکز یزد با آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر ضرورت امیدآفرینی به جامعه گفت: همکاران ما در صدا و سیما ضعف‌ها و نواقصی را که در جامعه وجود دارد پوشش می‌دهند، ولی در عین حال بازتاب دهنده خدمات و زحماتی که دولتمردان و مسئولان می‌کشند هم هستند تا همانطوری که برای رفع مشکلات قدمی برمی‌داریم، در راستای امیدآفرینی به جامعه حرکت کرده باشیم.امید آفرینی اولویت کاری صداوسیما
احمد پهلوانیان افزود: تمام تلاشمان این بوده که در تمام حوزه‌ها، طبق تاکید رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم و به جهت حمایت و پشتیبانی از دولتمردان و مدیرانی که در این شرایط ویژه کشور به ویژه شرایط اقتصادی تلاش می‌کنند، فعالیت‌های رسانه‌ای‌مان به گونه‌ای باشد که احساس ترویج یاس و ناامیدی و مشکلات لاینحل در جامعه پیش نیاید.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد با اشاره به اینکه فضای مجازی موقعیتی است که در اختیار همه قرار دارد که از آن برای انتقال پیام انقلاب و اسلام استفاده کنند، گفت: ضرورت دارد که دوره‌های سواد رسانه‌ای برای جوانان و طلاب برگزار شود و از این فضا استفاده بهتری صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد هم در این نشست از ترویج بی بند و باری در برخی فیلم‌های سینمایی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخی افراد به دنبال سوء استفاده از ابزار هنر برای ضربه زدن به ارزش‌های اسلامی هستند.
آیت‌الله محمدرضا ناصری اظهار داشت: امیرالمومنین (ع) می‌فرمایند اگر باطل خالص باشد هیچ کسی سراغ آن نمی‌رود و حق هم اگر خالص باشد هیچ کسی از آن رویگردان نمی‌شود، ولی افرادی بخشی از باطل را با بخشی از حق در می‌آمیزند و اهداف نادرست خود را از این طریق محقق می کنند.
وی با بیان اینکه امروزه برخی افراد از موسیقی سوء استفاده می‌کنند گفت: بعضا برخی سمفونی‌هایی به لحاظ شعر و محتوا مشکلی نداشتند، ولی نوع چینش افراد و حجابی که برای بانوان در نظر می‌گیرند و برخی اقداماتی که انجام می‌دهند این کار را با مشکل مواجه می‌کند، به ویژه اینکه بسیاری از این اقدامات نادرست به صورت حساب شده و با هدف خاصی انجام می‌شود.
امام جمعه یزد با انتقاد از ترویج بی‌بند و باری و بی‌حجابی در برخی از فیلم‌های سینمای ایران گفت: هنر بالاترین و بهترین ابزار برای انتقال ارزش‌ها به جامعه است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ولی متاسفانه گا‌هی برخی افراد از هنر برداشت اشتباه می کنند و یا آن را برای ترویج بی‌بند و باری مورد استفاده قرار می‌دهند.
آیت الله ناصری با بیان اینکه خداوند بالاترین هنرمند و مخلوقاتش هم بهترین نوع هنر هستند، تاثیررسانه‌ها را در جامعه بسیار بالا دانست و افزود: امروزه بیشترین ابزار رسانه‌ای در اختیار استکبار قرار گرفته و آن‌ها از این ابزار برای انحطاط ارزش‌ها استفاده می‌کنند.
امام جمعه یزد گفت: استکبار به این وسیله، کشور‌های کوچک و ضعیف را آلوده و ضعیف‌تر می‌کند و کشور‌های خودشان را هم چنان غرق در فساد می‌کنند که مردم را در هاله‌ای از سرگردانی قرار می‌دهند.
آیت الله ناصری یزدی همچنین تصریح کرد: لازم است که در ارتباط با بحث گام دوم اقدام به ترویج و تبلیغ گسترده در راستای تبیین این بیانیه در بین مردم ایران و معرفی آن به تمام جهان اقدام و هرچقدر هم که لازم بود برای آن هزینه کنیم.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: یکی از وظایف و برنامه‌های صدا و سیما و رسانه‌ها این است که در این حوزه قدم بردارند و نسبت به معرفی هرچه بیشتر خدمات انقلاب به مردم خودمان و سایر نقاط جهان فعالیت داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*

تماس با ما | RSS | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پایگاه خبری یزد تو محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است