جدیدترین اخبار یزد

استفاده از ظرفیت کارگاهی دانشگاه پیام نورمیبد در تحول رونق تولید – نمایش خبر

۱۳۹۸/۰۴/۱۲ ۱۰:۰۳

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، «حسین فلاح» فرماندارمیبد در حاشیه بازدید از کارگاه تراشکاری دانشگاه پیام نور شهرستان که با حضور «دکتر علیزاده» معاونت اداری و مالی دانشگاه پیام نور کشور، گفت: در کارگاه آموزشی دانشگاه پیام نور صنعتگرانی فعالیت دارند که از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های میبد هستند و به‌نوعی ترکیبی از صنعت و دانش را در کنار هم ایجاد کرده‌اند.

حسین فلاح در ادامه با اظهار امیدواری به ایجاد چنین کارگاه‌هایی در دانشگاه‌های دیگر میبد به بسیاری از قطعاتی که قبلاً از خارج از کشور وارد می‌شده و در حال حاضر در این کارگاه ساخته می‌شود، اشاره کرد.

«علیرضا پاک‌گوهر» رئیس دانشگاه پیام نور میبد نیز گفت: دانشگاه پیام نور میبد تلاش دارد علاوه بر ارائه خدمات دانشگاهی به دانشجویان باروی آوردن به سمت صنعت و فناوری از طریق همکاری و تعامل با گروهی صنعتی هم برای دانشگاه ایجاد درآمد و اشتغال‌زایی نماید و هم ارزبری محصولات صنعتی کارخانه‌های سرامیک را کاهش دهد.

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور میبد کارگاه تراشکاری دانشگاه پیام نور میبد برای حدود هفت نفر اشتغال‌زایی کرده و 100 درصد درآمد دانشگاه پیام نور میبد را افزایش داده است و همچنین پیمانکار این طرح نیز با ایجاد این اشتغال و همکاری با استفاده از تجهیزات محیطی دانشگاه توانسته درآمد کافی داشته باشد.

گفتنی است؛ این کارگاه درزمینهٔ ساخت تجهیزات کارخانه‌های کاشی فعالیت دارد.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*

تماس با ما | RSS | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پایگاه خبری یزد تو محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است