جدیدترین اخبار یزد

اجرای طرح غربالگری فشار خون توسط داوطلبان هلال احمر ابرکوه


به گزارش یزدی نیوز به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ خلیل اکرمی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه اظهار داشت : اعضا و داوطلبین جمعیت هلال احمر ابرکوه با مشارکت در طرح غربالگری فشار خون که توسط شبکه بهداشت و درمان اجرا میشود همکاری نمودند.


رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه گفت : این طرح باهدف شناسایی افراد دارای فشار خون که تاکنون از بیماری خود اطلاعی نداشته اند در حال اجراست .


اکرمی با اشاره به اینکه فشار خون بالا یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در کشور است اظهار داشت: بسیاری از افرادی که دارای فشار خون بالا هستند، از این موضوع اطلاعی ندارند.


وی افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و تشخیص زودرس، و شروع دوره‌ مراقبت و درمان برای بیماران مبتلا به پرفشاری خون را از اهداف راه‌اندازی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا عنوان کرد.


این مقام مسئول با اشاره به طرح ها و برنامه های همسو با این پویش افزود: حوزه داوطلبان در قالب برپایی چادر سلامت، استقرار ایستگاه سلامت و اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم و دورافتاده، و نیز طرح ویزیت رایگان اقدامات لازم را جهت هر چه بهتر انجام شدن طرح مذکور انجام می دهد.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*

تماس با ما | RSS | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پایگاه خبری یزد تو محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است