جدیدترین اخبار یزد

آیا مراکز اداری، آموزشی و قضایی، پنجشنبه ها تعطیل می شود؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با تعطیلی روز پنجشنبه مراکز اداری، آموزشی و قضایی موافق است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد با اشاره به طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص تعطیلی روز پنجشنبه همه مراکز اداری، آموزشی و قضایی در استانها گفت: در این خصوص نظر مثبت کارشناسی خود را به مراجع کشوری اعلام کرده ایم.
جعفر رحمانی شمسی افزود: طبق بررسی های کارشناسی و بر اساس مطالعات جدید، هفته کاری کوتاهتر، به طور مستقیم بر افزایش رضایت کلی از زندگی وبهره وری نیروی کار تاثیرگذار است.
وی افزود: پژوهشها  نشان می دهد اثربخشی کار پنج روزه و دو روز متوالی تعطیلی در هفته بسیار بیشتر است؛ بنابراین دو روز تعطیل هفتگی به عنوان یک استاندارد در اکثر کشورهای جهان پذیرفته شده است.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: افزایش تعطیلات پایان هفته، علاوه بر آثار اقتصادی، پیامدهای فرهنگی و اجتماعی مثبتی نیز به دنبال خواهد داشت که در همین راستا بهبود سلامت جسمی و روحی، تحکیم بنیان خانواده و افزایش نشاط اجتماعی و بالا رفتن سطح فرهنگی جامعه می تواند از دیگر تاثیرات طرح افزایش روزهای تعطیلی در آخر هفته باشد.

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*

تماس با ما | RSS | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پایگاه خبری یزد تو محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است