جدیدترین اخبار یزد

آثار و تألیفات مفاخر یزد به مردم معرفی شود


به گزارش یزدی نیوزمجید جوادیان‌زاده در جلسه ای با فرماندار بافق و رئیس شورای شهر بافق با اشاره به اینکه استان یزد از حضور مفاخر، اندیشمندان و شخصیت‌های مهم فرهنگی بسیاری بهره برده است، اظهار داشت: بسیاری از این مفاخر شهرت جهانی دارند و لازم است برنامه ریزی بیشتر و بهتری برای معرفی آنها به مردم به ویژه مردم یزد شود.


 


وی با اشاره به اینکه بافق نیز از شهرستان‌های صاحب‌نام در زمینه بهره‌مندی از شخصیت‌های مهم فرهنگی و مفاخر است، افزود: از جمله این مفاخر می‌توان به «ابوالفضل رشید الدین میبدی» مفسر قرآن در نیمه اول قرن ششم و صاحب تفسیر کشف الاسرار و عدة الابرار و «کمال الدین محمد وحشی بافقی» از شاعران نامدار سده دهم هجری اشاره کرد.


 


بسیاری از مفاخر برای مردم ناشناخته مانده‌اند


 


جوادیان‌زاده تاکید کرد: این مفاخر برای بسیاری از مردم ناشناخته هستند بنابراین لازم است در زمینه معرفی آنها اقدامات بیشتری انجام و برنامه های فرهنگی و هنری برای معرفی آنها اجرا شود.


 


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد ادامه داد: برای اعتلای فرهنگ ناب اسلامی و رشد و توسعه ادب فارسی، باید به این بزرگان بیشتر بها داه شود و با مطالعه آثار گرانبها و بزرگداشت مقام و منزلت آنها، از این سرمایه‌ها و گنجینه‌های ادبی و علمی بهره‌مند شد.


 


ظرفیت بالای شهرستان بافق در زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری


 


فرماندار بافق نیز در این نشست اظهار داشت: شهرستان بافق از ظرفیت و پتانسیل بالایی در زمینه های مختلف فرهنگی و هنر برخوردار است و خوشبختانه گام های مثبتی در شهرستان برداشته شده است.


 


محمدزاده رحمانی عنوان کرد: تلاش شده مفاخر این شهرستان در قالب برنامه های مختلف در ایام مختلف سال به مردم معرفی شوند.


 


آمادگی شورا و شهرداری بافق برای مشارکت در برنامه‌های فرهنگی و هنری اداره ارشاد


 


رئیس شورای اسلامی شهر بافق نیز در این نشست اظهار داشت: شورای شهر و مجموعه شهرداری بافق آمادگی لازم را دارد که در تمام زمینه های فرهنگی و هنری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کند.


 


سیدمحمد باقی‌زاده بیان کرد: خوشبختانه برنامه‌های فرهنگی متعددی نیز از سوی مجموعه شهرداری برگزار شده که مورد رضایت و اقبال شایسته مردم قرار گرفته است.


 


منبع:خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.
فیلدهای اجباری با علامت * مشخص شده اند.

*

تماس با ما | RSS | نقشه سايت

تمامي حقوق براي پایگاه خبری یزد تو محفوظ ميباشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است